Kecskeméti TE: Horváth duplájával vertük meg a DVTK-t

KÖZLEMÉNY
2024. 02. 09., 08:51
Az év első hazai bajnokiján a Diósgyőrt fogadta a KTE az OTP Bank Liga 19. fordulójának záró meccsén. Izgalmas és fordulatos találkozón tartották itthon a pontokat.

A meccs első lehetősége a diósgyőriek előtt adódott, Popadiuc került a kapu elé, de az utolsó pillanatban Szabó Alex menteni tudott, így mellé pattant a labda a vendég támadóról. A 15. percben Varga a saját kapujától küldte előre a labdát egészen Banó-Szabóig, és kevésen múlott, hogy a középpályás lőni tudjon, de végül tisztáztak a vendégek. Három perccel később viszont mindenki tehetetlen volt a miskolciaknál, Horváth húzta meg a jobb oldalon, majd messziről óriási gólt ragasztott a hosszúba, 1-0. A középkezdés után szinte azonnal egyenlíthetett volna a DVTK, azonban Szabó Vancas elől megint el tudta takarítani a labdát. A 38. minutumban Pernambuco nyeste középre a labdát, melyet Vancas lőhetett rá közelről, de Varga hatalmas bravúrt mutatott be. A félidő előtti utolsó percben Banó-Szabó próbálkozhatott a tizenhatos vonaláról, ám pattogós kísérlete a bal alsó mellé szállt.

A fordulást követően a vendégek védője, Gera húzódott előre, nagyjából onnan tüzelt, ahonnan Horváth az első gólját lőtte, de Varga szögletre tudta öklözni a labdát. Az 57. percben Lukács készítette le lövésre Zsótérnak, aki a blokkba bombázott. Két perccel később a védelmi megingást kihasználva egyenlített a Diósgyőr, amely a jobb oldalon vezetett támadást, majd a középre passzolt labda eljutott Vancas-ig, akinek közelről nem volt nehéz dolga, 1-1. Ez majdnem sokkba került, ugyanis újabb két perccel később ismét betalált a vendég gárda. Hasonló támadást vezettek végig a jobb oldalon a miskolciak, azonban Popadiuc találatát les miatt érvénytelenítette a VAR les miatt. A 71. percben már érvényes gólt szereztünk viszont, Horváth kapott labdát a diósgyőri térfél közepén, indította Szűcsöt a jobb oldalon, elvezette az alapvonalig, majd a beadását Horváth ziccerben bevágta, 2-1. A végjátékban itt is, ott is adódtak sanszok. A 86. percben óriási tűzijáték során Szabó a kapufát találta el, míg Horváth és Meszhi lövése sem jutott túl a gólvonalig. A rendes játékidő utolsó percében egy beadás után Belényesi fejesét fogta Bánhegyi, majd a 95. percben Varga Jurek átlövését hatástalanította. Újabb gól már nem született, maradt a 2-1.

Kecskeméti TE – DVTK 2–1 (1–0)

Kecskemét, 2127 néző, Vezette: Dr. Csonka Bence (Szalai Balázs, Horváth Zoltán)

KTE: Varga B. – Májer (Szűcs 46.), Szabó, Belényesi, Katona, Zeke (Leoni 66.) – Vágó, Zsótér (Derekas 85.) – Banó-Szabó (Meszhi 66.), Horváth – Lukács (Pálinkás 66.). Vezetőedző: Szabó István

DVTK: Bánhegyi – Gera, Lund, Farkas, Stephen – Pernambuco (Jurek 68.), Holdampf, Vallejo, Popadiuc (Acolatse 75.) – Edomwonyi, Vancas (Kampetsis 85.). Vezetőedző: Simon Miklós

Gól: Horváth (18., 71.), ill. Vancas (59.)

Szabó István, a Kecskemét vezetőedzője: – Nem volt egyszerű mérkőzés. A mérések alapján rendben voltak a játékosaink, mégis azt éreztem, hogy bizonyos játékhelyzeteknél tompábbak voltunk. Elsősorban a széleken éreztem lemaradást, főleg a második félidőben. Nem voltunk jobbak játékban, de hatalmas szívvel játszottunk. Az akarat diadala volt ez a mai, a kispadról cseréink jól szálltak be. Habár kiszenvedett győzelem ez, de nagyon boldog vagyok, hogy három pontot sikerült szerezni, hiszen egy ilyen jó csapat legyőzésének kiváló csapatépítő hatása is van.

Simon Miklós, a DVTK megbízott vezetőedzője: – Készültünk egy meccstervvel, ami működött is. Sajnos hamar gólt kaptunk, ami a B tervet kellett, hogy előhozza. Erre jól reagáltak a játékosaink, nagy helyzeteink voltak, de nem sikerült ezeket berúgni. A félidőben megbeszéltük, hogy miben kell javulnunk, és azt éreztem, hogy a folytatásban nyomás alatt tudtuk tartani a KTE kapuját. Nehéz feltörni a kecskeméti védelmet, nekünk ez sikerült és rövid ideig azt hihettük, hogy vezetünk is. Elégedett vagyok a mutatott játékkal, megvolt bennünk a megfelelő tűz. A játékosiam maximálisan betartották azt, amit kértem tőlük, de ez most nem ért pontot. Gratulálok a Kecskemétnek a sikeréhez!

Szerző: KTE/kecskemetite.hu