Kecskeméti TE: Nagy hátrányba kerültünk Újpesten, amit már nem tudtunk leldolgozni

KÖZLEMÉNY
2023. 10. 21., 19:54
Az OTP Bank Liga 10. fordulójában csapatunk az Újpest FC vendége volt. Két teljesen ellentétes arcát mutatta Szabó István együttese, hiszen nagy hátrányt összeszedve is közel járt ahhoz, hogy a végén akár csodát tegyen. Ez végül elmaradt.

Szabó István csupán egy helyen változtatott a Paks elleni találkozóhoz képest, Horváth helyett Zsótér kezdett ezúttal. A 3. percben máris adódott egy sansz a gólszerzésre, Leoni szerzett labdát, majd távolról lőtt is, kevéssel a jobb felső fölé. A folytatásban az Újpest helyzetére, sőt góljára sem kellett sajnos sokat várni, ugyanis ártalmatlan helyzetben eladtuk a labdát a félpályánál, Csoboth pedig egyből beindult, végül jó labdát is kapott, és ballal a hosszú alsóba passzolt (1-0). A 16. percben könnyen jöhetett volna az egyenlítés, Tóth passzolt vissza laposan az alapvonalról az érkező Zsótér elé, aki jobbal viszont rosszul találta el a labdát, így nem talált kaput. A 18. percben Leoni tekert középre, Tóth fejelt, de ebben nem volt erő, így simán fogta Banai. Sokáig csordogált inkább ezután a meccs, aztán a 32. percben Tamás elé került a labda jó 30 méterre a kaputól, mivel nem állt előtte ember, lőtt is, egyenesen a jobb felsőbe (2-0). A félidő hajrájában még Ambrose próbált meg sokadik alkalommal megugrani, de előbb Szalai szerelte, majd ismétlését Varga ütötte ki.

Hiába cserélt a szünetben hármat is Szabó István, borzalmasan kezdődött a második félidő. A 47. percben Vágót szerelte le Tajti, aki aztán 16 méterről a jobb alsóba lőtt (3-0). Nem értek ezzel véget a megpróbáltatások, ugyanis két perc alatt kétszer is jól játszotta be a jobb oldalt az Újpest, előbb Pauljevic beadását Ambrose vágta a léc alá (4-0), majd egy perccel később Csoboth is kitűnően érkezett egy beadásra, és bevetődve a hálóba sodorta a labdát (5-0). Az 57. percben sikerült kozmetikázni az eredményen, Szuhodovszki szögletét Szalai bólintotta a kapu jobb oldalába (5-1). Jó hatással volt szépítés az önbizalomra, ugyanis három perccel később Szuhodovszki gondolt egyet 28 méterről, majd hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe (5-2). A hirtelen eső rengeteg gól után is akadtak lehetőségek, egy szöglet után Hall lőtt mellé, majd Mack átlövését Varga paskolta ki a bal alsóból a 68. percben. Bő negyedórával a vége előtt a kecskeméti gól is benne volt a levegőben, de Leoni beadását Horváth rosszul találta el, majd egy perccel később Szűcs sem találta el a kaput. A 85. percben aztán már csak jött a gól, Szuhodovszki második szögletét rúgta be nagyon jól, ezt Vágó bólintotta a kapuba (5-3). Benne volt a levegőben az is, hogy akár az egyenlítésért is közdhetünk a legvégén, azonban Banai a 91. percben bravúrral védte Horváth lövését, majd Szendrei ismétlését a gólvonalról vágták ki. Az utolsó lehetőség Leoni előtt adódott, aki 18 méterről célozta meg a kaput, de ezt is kiütötte az újpesti portás, így maradt az 5-3.

Újpest FC – Kecskeméti TE 5-3 (2-0)

Szusza Ferenc Stadion, 5732 néző. V: Bognár T. (Kóbor, Csatári)

Újpest: Banai – Pauljevic, Kosanovic, Hall, Tamás – Onovo, Tajti (Jürgens 93.), Mack (Fehér Cs. 93.) – Csoboth, Ambrose (Ganea 76.), Kiss T. (Mörschel 76.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

KTE: Varga B. – Szabó A. (Nagy O. 75.), Belényesi, Szalai G. – Májer (Szűcs 46.), Vágó L., Meszhi (Kiss B. 46.), Leoni – Szuhodovszki, Zsótér (Horváth K. 46.) – Tóth B. (Szendrei 58.) Vezetőedző: Szabó István

Gól: Csoboth (5., 52.), Tamás (32.), Tajti (47.), Onovo (51.) ill. Szalai (57.), Szuhodovszki (60.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu