Kesi birkózó-hétvége

2024. 09. 29., 20:35
Diákolimpiai bajnoki címek, érmek külföldről és az U23-as OB-ról.a Ismét sűrű hétvégén vannak túl a Kecskeméti Sportiskola birkózói.
A galéria 8 képet tartalmaz

Szombaton és Vasárnap 3 versenyen, 9 különböző korosztályban is megmérették magukat a Kesi birkózói, határon innen és túl.

Minden birkózóról elmondható, hogy nagyszerűen küzdött, és kihozta magából a maximumot, ami bizakodásra ad okot a lányok-srácok jövőbeni fejlődésére nézve. Lássuk, ez most milyen eredményekre volt elég ezen a hétvégén!

Szombaton Tatabányán az U11, U13 és U15-ös leány diákolimpián súlycsoportjában Ölvödi Netta és Busch Bianka is bajnoki címet szereztek, míg Pető Rodé szintén nagyokat küzdve a pontszerző ötödik helyen végzett.

Szintén szombaton, a csapat egy másik részével Szlovákiában színvonalas nemzetközi szabadfogású versenyen, a 41. Jozef Svitac Emlékversenyen vett részt, ahová 8 országból és 28 csapatból érkezett közel 260 birkózó, így elmondható hogy aki nem is végzett pontszerző vagy érmes helyen, az a versenyző is értékes tapasztalatokkal gazdagodott.

Itt az alábbi eredmények születtek 6 különböző korosztályban:

- aranyérmet szereztek: Móra Donát és Takács Armand

- ezüstérmesek: Ács Bálint, Rácz Olivér és Gyulai Marcell

- bronzérmesek: László Szabolcs és Nyikos Dominik

- ötödik lett: Hornyák Zalán

Ezen kívül Vincze Zoltán és Horváth Áron Bendegúz is nagyszerűen küzdött, de most még hiányzott a kellő rutin a pontszerzéshez egy ilyen erős nemzetközi viadalon.

Hab a tortán, hogy a Kecskemét az előkelő 5. helyen végzett az összesített csapatversenyben, szép volt fiúk!

És ha még nem volt elég a versenyekből, vasárnap szintén Tatabányán rendezték meg az idei év Magyar Bajnokságát az U23-as korosztály számára, ahol Tóth Zsanett és Rácz Olivér révén volt érdekelt a csapat. Tóth Zsanett az igen erős ellenfelek között végül negyedik lett, míg Rácz Olivér a szombati nap után, vasárnap is sziporkázva birkózott és három győzelem mellett csak a későbbi győztestől szenvedett vereséget, így magyar bajnoki ezüstérmes lett!