Kína-Magyarország üzleti fórum az iparkamarában

A CECZ-Közép-európai Kft., a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara részvételével ma megrendezett Kína–Magyarország Üzleti Fórum azt a célt valósította meg, hogy támogatást nyújtson a magyar vállalkozások részére a kínai piac lehetőségeinek feltérképezésében. A szakmai programot Gaál József, a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke nyitotta meg, aki beszédében hangsúlyozta, hogy a kamara külgazdaságot segítő programsorozatának egy nagyon fontos állomása a mai rendezvény.

Gaál József említést tett a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Kína Tagozatáról, ahol nagyon komoly ingyenes szolgáltatásokat vehetnek igénybe üzleti ügyeikkel kapcsolatban a kamarai tagok, de jelentkezhetnek nem kamarai tagok is, akik bizonyos költségtérítés ellenében vehetik igénybe a szolgáltatásokat.
Az iparkamra székházában lezajlott mai rendezvény betekintést nyújtott a Magyarországon befektető nagy kínai cégekkel való együttműködés kialakítási lehetőségeibe, valamint információkkal szolgált a jogi és logisztikai nézőpontokra vonatkozóan is. Pető Ernő, a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara elnöke kiemelte, hogy a két kamara kapcsolatában egy új fejezet kezdődött el a mai napon.

Pető Ernő a ChinaCham Hungary nemrég megválasztott elnöksége nevében köszöntötte a nagy számban összegyűlt érdeklődőket a fórum megnyitóján. Kiemelte, hogy a két kamara kapcsolatában egy új fejezet kezdődött el a mai napon. A 21 éve megalakult ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara célja a két ország gazdasági kapcsolatainak elősegítése és támogatása.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Kína Tagozat jelentőségét Pető Ernő is hangsúlyozta Gaál József elnökhöz hasonlóan. Beszéde végén megköszönte a nagyszámú érdeklődő részvételét, bízva abban, hogy minden jelenlévő számára segítség lesz a mai fórum.
Az üzleti fórumon elsőként a két kamara közötti együttműködési megállapodás aláírására került sor, melynek célja, hogy megalapozza szakmai együttműködésüket, elősegítve ezzel tagjaik versenyképességének javítását. Majd az iparkamara és a CECZ-Közép-európai Kft. közötti együttműködési keretmegállapodás aláírása következett, Szohr Fruzsina üzletfejlesztési menedzser képviseletében.
Az előadások sorában elsőként a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa, dr. Eszterhai Viktor előadását hallgathatták a résztvevők a Kína világgazdasági pozícióváltásáról, a magyar lehetőségekről és kihívásokról.