KNKSE: Nem született döntés a rangadón

2023. 10. 14., 18:38
Igazságos döntetlent játszott az élmezőnyhöz tartozó csapatok szombati rangadóján a Kecskeméti NKSE a Rákosmentével a női kézilabda NB II G-csoportjának 6. fordulójában. A végeredmény 23-23 lett.

A találkozó izgalmasnak ígérkezett, hiszen a második fogadta a tabellán negyedik helyezettet. Ehhez méltó módon szoros küzdelmet hozott már a meccs eleje. Megyesi révén a hazaiak szerezték meg az első gólt, ám a Rákosmente gyorsan átvette a vezetést. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok a gólszerzéssel. A KNKSE a 11. percben vezetett ismét, miután Moharos és Jámbor-Herceg is betalált. Ezt viszont hatperces kecskeméti gólcsend követte, így túl a félidő felén már ismét a vendégsereg állt jobban. Ellépni azonban nem tudott a Rákosmente, sőt, Moharosnak köszönhetően ismét átvette az irányítást Bíró-Kisjuhász Petra együttese. A játékrész végén Kollár kétszer is beköszönt, azonban egy utolsó pillanatokban született találattal a vendégek mehettek minimális előnnyel szünetre, 12-13.

A második felvonás a kecskeméti Nagy Enikő góljával indult, majd erre a túloldalon Konyecsni válaszolt. A következő találatra hat percet kellett várni, támadásban kissé idegessé váltak a felek. A góltalanságot Moharos törte meg, majd Kovács Enikő találatával már a házigazdánál volt az előny. A 44. és a 48. perc között Jámbor-Herceg egyszer akcióból, kétszer a hétméteres vonalról járt túl az ellenfél kapusának eszén, ám a Rákosmente támadásban rendre válaszolt ezekre a gólokra, így borítékolhatóvá vált a szoros végjáték. A záró tíz percre 20-20-nál léptek be a felek, ekkor Jámbor-Herceg ismét egymás után háromszor ért el gólt, és ez lépéselőnyhöz juttatta a KNKSE gárdáját. Az utolsó percben még egy góllal mentek a hazaiak, azonban Jámbor-Herceg kihagyott hetesét követően a vendégek egyik legjobbja, Konyecsni tizenkettő másodperccel a vége előtt egyenlített, így 23-23-as döntetlennel zárult a találkozó.

A KNKSE e mérkőzést követően kisebb pihenőre vonul, a következő rangadó november 5-én lesz.

Bíró-Kisjuhász Petra vezetőedző: - Csalódott vagyok, ha a mérkőzés utolsó percét nézzük, kihagyott büntető, buta védekezési hiba. Viszont a játék képe alapján igazságos eredmény született. Sajnos az első félidőben taktikailag fegyelmezetlenül játszottunk, a folytatásban pedig a fáradtság miatt sokat hibáztunk fontos szituációkban. Most egy hosszabb pihenő vár ránk, ahol lesz időnk a hibáinkat kijavítani.

Kecskeméti NKSE – Rákosmente 23-23 (12-13)

Női kézilabda NB II. G-csoport, 6. forduló
2023. október 14. szombat
Messzi István Sportcsarnok
Vezette: Meilinger, Szabadi

A KNKSE gólszerzői: Jámbor-Herceg 11 (4), Moharos 4, Kollár 2, Kovács E. 2, Vuletity 2, Megyesi 1, Nagy E. 1.

Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.