KTE: Varasdon zárult a felkészülés harmadik hete

2023. 07. 08., 18:31
Szombaton a horvát élvonalban szereplő NK Varazdin vendégeként zárta le a felkészülés harmadik, edzőtáborban töltött hetét a KTE. Szünetben még vezetett csapatunk, végül aztán a hazaiak nyerték meg a találkozót.

A szlovéniai edzőtábor zárásaként Varasd felé vette az irányt a KTE, ahol a hét zárásaként a második edzőmeccsre került sor. Már az első percben gól született volna, hiszen szinte a középkezdés után lövőhelyzetbe került Leoni, a kapus azonban megfogta átlövését. Főleg mezőnyben zajlott a küzdelem, de a 12. percben Pálinkás sem hezitált sokat, amikor 20 méterről lőhetett, nem talált azonban kaput. Az első húsz percben a hazaiaknak is adódott két sansza, fejjel ugyan nem találtak kaput, de a 19. percben bizony Vargának egy kellemetlen lövést kellett fölé tolnia. A folytatásban szemre tetszetősen építette a játékot Szabó István csapata, majd a 28. percben Banó-Szabó nagyon erőszakosan, a tizenhatoson belül rácsapott egy szabad labdára, majd az alapvonalról, balról pontosan tette középre, Pálinkás az ötös sarkáról a rövid felsőbe lőtt (0-1). A félidő végén egy agresszív letámadás végén az ellenfél térfelén sikerült labdát szerezni, Kiss 19 méterről a bal felsőt vette célba, de egy keveset tévedett.

Szabó István ezúttal csak 45 perces terhelést akart adni a játékosainak, így a szünetben ismét teljes sorcsere következett, jöttek a fiatalok is, akik nem vallottak szégyent a rutinosabb hazai játékosokkal szemben sem. Az első negyedórában inkább lehetőségek, mint helyzetek adódtak. Az 57. percben Katona fejese vágódott le egy védőről, majd három minutummal később Artner próbálkozása is az ellenfélről került az alapvonalon túlra. A 67. percben Szendrei tudott kapura fordulni, 15 méterről lőtt is ballal, de pont a kapus kezébe. Közvetlenül az ivószünet előtt egalizált a Varazdin, Teklic egy jó átvétel után lövőhelyzetbe hozta magát, majd 20 méterről a jobb felsőbe lőtt ballal (1-1). Tíz perccel a vége előtt fordított a horvát csapat, egy indítást a kilépő Fadgyas már nem tudott elfejelni, Brodic ezt követően aztán az üres kapuba passzolt éles szögből, 17 méterről (2-1). A hajrában volt még egy egyenlítési lehetőség Szendrei előtt, de Májer jobbról érkező beadását a kapu fölé fejelte.

NK Varazdin – Kecskeméti TE 2-1 (0-1)

KTE (1. félidő): Varga B. - Nagy O., Szabó A., Belényesi, Szalai, Leoni – Meszhi, Szuhodovszki, Banó-Szabó, Kiss B. – Pálinkás.

KTE (2. félidő): Fadgyas - Májer, Szűcs, Iyinbor, Grünvald, Katona L. – Nikitscher, Bodor, Artner, Kovács K. – Szendrei.

Csere: Vágó L.

Gólszerzőnk: Pálinkás

Szabó István: Tanulni kell ebből a meccsből is

Az NK Varazdin elleni 2-1-es vereséget követően Szabó István értékelte a harmadik felkészülési meccset:

Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője: – Veszíteni soha nem szeretünk, de be kell látni, hogy a második játékrészben azért az ellenfél fölényben játszott. Külön is venném a félidőket. Az első tíz percben kicsit bizonytalanok voltunk, középpályán nagy területeket engedtünk, illetve helyzetek is adódtak az ellenfél előtt. Utána taktikailag erre megoldást találtunk, gólt rúgtunk, akár növelhettük is volna a különbséget. Szünetben sort cseréltünk, sok fiatal kapott lehetőséget. Velük is elégedett voltam, a rutin hiányzott viszont, amit az ellenfél ki is használt. Ott is akadt azért helyzetünk, így pozitívan értékelem a mérkőzést, sérültünk sem lett, ami fontos szempont volt, ezért is adtunk csak 45 perces terhelést, mert nagyon fáradtak az izmok a harmadik hét végére. Tanulni kell persze ebből a meccsből is, mert jó erőkből álló ellenfelünk időnként nehéz helyzetbe hozott minket. Ha ezeket a hibákat ki tudjuk javítani, akkor elégedettek lehetünk.

Szerző: KTE/kecskemetite.hu