Leszüretelték a levendulát az Érzékelések kertjében
2026. 06. 26., 13:44
A Kecskeméti Szent László Lions Club és a Hunyadivárosi Nyugdíjas Klub tagjai ismét leszüretelték ma délelőtt a levendulát az Érzékelések kertjében. Ezúttal csatlakozott a Túri Éva Nyugdíjas Torna Csoport is. Az önkéntesek 3,5 óra alatt begyűjtötték a kert elvirágzott tetemes mennyiségű levenduláit.

Összesen 6 banános ládát töltöttek meg a növénnyel. A levendulából kapott a Csigabiga Óvoda, a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola pedagógusai, a Mosolysziget Értelmi Fogyatékosok Nappali Intézménye, a Csodabogár Autizmussal és Fogyatékkal Élő Személyek Nappali Intézménye, valamint a Hunyadivárosi Nyugdíjas Csoport.

A leszüretelt gyógynövényből illatpárnák, buzogányok és koszorúk készülnek majd.
