Magyar egyetemekkel szélesíti együttműködését a világhírű kínai egyetem

A kecskeméti Neumann János Egyetem (NJE) is csatlakozott az együttműködéshez

KÖZLEMÉNY
2024. 11. 24., 20:38
A Magyar Nemzeti Bank november 21-22-én már ötödik alkalommal rendezi meg a Budapest Eurasia Forumot, amely a Matolcsy György jegybankelnök által megfogalmazott "tehetség-tudás-technológia-tőke négyesének" hívó szavait állítja középpontba. A konferencia témájához kapcsolódva a fórumon együttműködési megállapodás született a világ élvonalához tartozó Tsinghua Egyetem, az MNB, továbbá a Budapesti Metropolitan Egyetem és a kecskeméti Neumann János Egyetem között - közölte az MNB pénteken az MTI-vel.

A jegybank kiemelt figyelemmel követi az eurázsiai térség geopolitikai, gazdasági, társadalmi folyamatait, melynek során közös együttműködés és kommunikációs platform kialakítására törekszik a térség meghatározó intézményeivel.

Az MNB által kezdeményezett Eurasia Forumon Matolcsy György jegybankelnök meghívására felszólal a pekingi Tsinghua University PBC School of Finance dékánja, Jiao Jie professzor is.

A jegybank és a kínai egyetem kapcsolata többéves múltra tekint vissza, ugyanis 2017-ben az MNB és a Tsinghua University üzleti kara, a PBC School of Finance 5 évre szóló együttműködési megállapodást írt alá

- közölték.

A kétnapos konferencia keretében a két intézmény között a hét évvel ezelőtt kötött megállapodás megújítására került sor, továbbá a jegybank két kiemelt partneregyeteme, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a kecskeméti Neumann János Egyetem (NJE) is csatlakozott az együttműködéshez.

Matolcsy György jegybankelnök és Jiao Jie professzor mellett az együttműködési megállapodást a Budapesti Metropolitan Egyetemrektora, Kocziszky György, valamint a kecskeméti Neumann János Egyetem kuratóriumi elnöke, Csizmadia Norbert írta alá.

Az intézmények vezetői találkozójukon megvitatták Magyarország jövőbeni pénzügyi központtá válásának lehetőségeit és megkezdték az előkészítését egy új platform kialakításának.

A partneregyetemek bekapcsolódása a közös munkába hozzájárul a versenyképes oktatási rendszer kialakításához és újabb együttműködési lehetőségeket nyit meg a résztvevők számára.

A Tsinghua Egyetem közgazdaságtudományi és pénzügyi karát a kínai jegybank, a People's Bank of China alapította 2012-ben, ennek köszönhető a kar elnevezése is: PBC School of Finance.

A kar és a kínai jegybank között az együttműködés a nyolcvanas évek legelejére nyúlik vissza.

A Tsinghua Egyetem, valamint a közgazdaságtudományi és pénzügyi kar aktívan fejleszti a nemzetközi együttműködéseket. Többek között olyan intézményekkel alakítottak ki közös programokat, mint a Cornell University, a MIT Sloan School of Management vagy a Columbia University.