Megnyílt a „PATKÓS 60” kiállítás
2026. 06. 27., 09:03
A „PATKÓS 60” Patkós László kecskeméti grafikusművész és művésztanár jubileumi önálló kiállítása, amely a művész 60. születésnapja alkalmából nyílt meg Kecskeméten. Az alkotó tíz év után jelentkezik újra egyéni kiállítással. A tárlaton különleges anyagnyomatok és rézkarcok láthatóak, amelyekhez a művész vasakat, írógépalkatrészeket, selymet és papírdúcokat is felhasznál.

Fotó: Gyenes Kata
A galéria 45 képet tartalmaz
Patkós László Mezőtúron született 1966-ban, és 1990 óta él valamint alkot Kecskeméten. Elismert grafikusművész és művésztanár, akinek munkássága szorosan összefonódik a város kulturális és oktatási életével. Elsősorban sokszorosító grafikával foglalkozik. Kedvelt eljárásai közé tartoznak a rézkarcok, a linómetszetek és a különleges anyagnyomatok.
