Scoregoal: megvan zsinórban a negyedik siker is

KÖZLEMÉNY
2024. 09. 12., 21:34
Zsinórban negyedik meccsét nyerte meg az SG Kecskemét a férfi futsal NBI-ben, miután csütörtökön este 4-2-re diadalmaskodtak a Debrecennel szemben.

Ígéretes kecskeméti lehetőségeket jegyezhettünk fel az első két percben, de nem sikerült korán bevenni a DEAC kapuját a kék oroszlánoknak. A kezdeti nyomást kibírták a vendégek, sőt aztán átvették a kezdeményezést, is ők is eljutottak kisebb helyzetekig. A 8. percben viszont megtört a gólcsend, a kecskemétiek csapatkapitánya, Pál zörgette meg a hálót, 1-0. Nem sokat kellett várni az újabb hazai találatra: Fekete távoli lökete suhant el a lábak alatt, 2-0. Időt kértek a vendégek, hogy rendezzék a sorokat, de továbbra is a kék oroszlánok domináltak. A 13. minutumban rögzített szituációt követően Kajtár érkezett Bencsik passzára, és tekert a bal alsóba, 3-0. A félidőig több találatot már nem láthattak a szurkolók, így háromgólos hírös városi fórral mehettek pihenőre a felek.

Fordulás után talán még az első félidőnél is magasabb volt az iram, mindkét térfélen ígéretes helyezeteket dolgoztak a csapatok, de a kapusok a helyükön voltak. Fizikális csata dúlt a pályán, majd a 30. percben Haász cselezett a jobb szélen, életerős lövése végül Sallairól pattant a kapuba, 4-0. Nem adták fel a debreceniek a nagy hátrány ellenére sem, és egy elcsent labdából Balázsi kozmetikázott az eredményen, 4-1. Létszámfölényes taktikára váltott a DEAC, öt perccel a vége előtt két gólra csökkentették hátrányukat Ulloa révén, 4-2. A hátralévő időben viszont nem találtak fogást a kecskeméti védelmen, így megérdemelten húzta be zsinórban negyedik meccsét az SG Kecskemét Futsal.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Az első félidőt totálisan uraltuk, háromgólos előnyt szereztünk, és ez a lehetőségeket tekintve több is lehetett volna. Suscsák Máté és Szabó Ábel is sérülést szenvedett, ezért át kellett szerveznünk a rotációnkat. Mindkettejük minél hamarabbi visszatérésében bízom, ám ez majd csak az orvosi vizsgálatok után fog kiderülni. A hajrában ajándékoztunk a DEAC-nak egy gólt, majd létszámfölényben lőttek még egyet, de tudtunk rá reagálni, és megszereztük az értékes három egységet. Büszke vagyok a csapatra, így kell játszanunk minden meccsen tovább. Komoly derbik várnak ránk, három jön egymást követően, rövid idő alatt. Dolgozunk tovább, hogy minél több egységet szerezzünk ezeken a megmérettetéseken is. Köszönjük szurkolóink támogatását, sokat jelentett számunkra.

SG Kecskemét Futsal – DEAC 4-2 (3-0)