Nagyot küzdve ponttal zárta az évet a KTE a DVSC ellen

2023. 12. 17., 18:30
A KTE csapata hazai pályán a Debrecennel csapott össze idei utolsó mérkőzésén az OTP Bank Liga 17. fordulójában. Küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, melynek végén megosztoztak a pontokon. Banó-Szabó Bence visszatérése után azonnal góllal szállt be.

A meccs első próbálkozása Dzsudzsák nevéhez fűződött, aki a 3. percben távolról próbálkozott, de nem talált kaput. Az ellentámadásnál Zeke ívelhetett középre, a veszélyes beadásról azonban lemaradtak a támadók. Az 5. minutumban már nekünk is volt lövésünk, Zsótér kísérlete viszont lecsúszott. A 12. percben Májer húzott el a jobb oldalon, beadása után Zeke került helyzetbe, de bele léptek lövésébe. A tovább pattanó labdából Horváth még lőhetett, azonban Megyeri nagyot védett. A játékrész felénél egy szögletvariáció után a DVSC csatára, Bárány tüzelt fölé. A következő pár percben több lövése is volt a Debrecennek, Dzsudzsák és Romancsuk próbálkozása gyenge volt, ám Kusnyír balos kísérlete már veszélyesen pattant szögletre. A 37. percben Loncsar csúszott el fejese közben, amely fölé repült. A félidő hosszabbításában azonban megszületett a vendégek vezető gólja, egy nagy bedobás Szécsi elé pattant, aki egy csel után bezúdította a hálóba a labdát, 0-1.

A második félidő elején ismét Kusnyír lőhetett, ám Belényesi nagyot blokkolt önfeláldozóan. Az 54. percben Horváth indult meg két fantasztikus csellel, majd Májert indította, aki az oldalhálót találta el. Félóra volt hátra a mérkőzésből, amikor Bévárdi tekert kapásból, de Vargának nem volt dolga. A 75. percben a hazai szurkolók nagy örömére visszatért négy hónapos sérüléséből Banó-Szabó, és ez a csere fordulópont volt a mérkőzésen. Sorjában mentek be a labdák a debreceni kapu előterébe, a 76. percben Belényesi csúsztatása után Leoni elől ziccerben mentettek, majd Tóth is fejjel próbálkozott. A 80. percben az előre húzódó Szalai ment el a bal oldalon, jól tett középre és a visszatérő Banó-Szabó estében a hosszúba lőtt, 1-1. A rendes játékidő előtt öt perccel Banó-Szabó szerzett labdát a vendég tizenhatos vonalánál, beadását akadályozták a védők, de a Horváth elé pattanó labda még veszélyes lehetett volna, viszont a válogatott támadó nem tudta jól ellőni a labdát, Megyeri fogta azt. A meccslabda a KTE előtt adódott a hosszabbításban, egy szöglet után megint egy lecsorgó után lőhetett ezúttal Zsótér távolról, de fölé ment, így maradt az 1-1.

Kecskeméti TE – DVSC 1–1 (0–1)

Kecskemét, 2231 néző, Vezette: Zielkelbach Péter (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)

KTE: Varga B. – Májer (Szűcs 87.), Szabó, Belényesi, Szalai, Zeke (Leoni 61.) – Meszhi, Zsótér, Kiss (Banó-Szabó 75.) – Horváth, Pálinkás (Tóth 61.). Vezetőedző: Szabó István

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovics, Ojediran, Mojzis (Baranyai 81.) – Romancsuk, Loncsar – Szécsi, Dzsudzsák (Tuboly 85.), Bévárdi (Ferenczi 85.) – Bárány (Majdevacs 71.). Vezetőedző: Blagojevics Szrdjan

Gólszerző: Banó-Szabó (80.), ill. Szécsi (45+1.)