Nem volt kegyes az idő a Domb-futás résztvevőihez

2023. 02. 27., 16:24
Február utolsó szombatján rendezte meg a IUSTITIA Egyesület az év első 6 órás futóversenyét: a napfelkeltével kezdetét vette az idei sorozat. Az előrejelzések nem voltak biztatóak az időjárást illetően.

Szombat reggel komor felhők gyülekeztek az égen, melyek nem akartak oszlani. Így a 6 órás futók nagyon borult időben indultak neki a versenynek. Az időjárás nem akart javulni, sőt az eső is elkezdett esni.

Talán az eső, talán a hirtelen jött hideg riasztotta le a Domb-futás résztvevőit, így csak a legelszántabbak vágtak neki a távnak. Az ultrafutókra azért a végén (ha nem is nagyon, de) kisütött a nap! A változatos versenyt a nőknél Kádár Kitti nyerte (68.490m), míg a férfiaknál Szabó Csaba lett az első 73.465m). A közösségi futás résztvevőjeként a Lánchíd utcai iskola csapata 3 óra alatt 30.215m-t teljesített! Büszkék lehetnek teljesítményükre.

A célba érkezést követően immár hagyományosan a Félegyházi Pékség süteményével lehetett pótolni a felhasznált kalóriákat. Köszönet érte!

A nap legközelebb delelőre hág... azaz a következő negyed-nap teljesítésére május 13-án kerül sor.