Országúti kerékpársport - Győztünk Mohácson!

2023. 07. 25., 13:06
A mohácsi vész 500. évfordulóját felvezető rendezvénysorozat részeként kerékpárversenyt rendeztek Mohács 500 néven, ahol a kecskeméti alapítású MBH Bank Cycling Team két junior válogatott kerékpárosa, Balogh Zsombor és Szöllőssy Ádám is rajthoz állt. A 110 km-es távon mindketten nagyon aktívan versenyeztek és már az első kilométerek elteltével szökésbe tudtak kerülni néhány társukkal együtt. A nemzetközi rutint ügyesen kihasználva Balogh Zsombor nyerte meg az abszolút kategóriát, ezzel magára ölthette az összetett győztesnek járó sárga mezt. Szöllőssy Ádám is a főmezőny előtt ért még célba, így 2. lett az U19-es kategóriában.

A 2014-ben alapított Kecskeméti Első Sor Sportegyesület történetében soha ennyi utánpótlás magyar válogatott kerékpárversenyző még nem volt.

Az országban egyedülálló módon négy korosztályban vannak magyar válogatott sportolóink, köszönhetően a biztos anyagi háttérnek, a tervezhetőségnek és a kimagasló szakmai háttérnek. Nagyon sokan szeretnék nálunk folytatni a sportolói pályafutásukat, képviselve Kecskemétet és Magyarországot is! Ezzel a rövidtávú céljainkat elértük, hiszen hazánk egyik legerősebb utánpótlás egyesülete lettünk. De sikereinknek és támogatóinknak köszönhetően a középtávú célunk is elérhető távolságba került: folytathatjuk az építkezést, de ezúttal a még fiatalabb korosztályok felé nyitunk
— nyilatkozta Sáfár Tamás, az egyesület igazgatója.

Ennek köszönhetőn, a napokban érkezett egy másik örömteli hír is. A csapat U17-es versenyzője, Erdős Dániel meghívót kapott az EYOF (Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál) válogatott keretébe. A több sportágat magába foglaló nagyszabású eseménynek ezúttal a szlovéniai Maribor ad otthont. Dániel a következő napokban egy időfutamon és egy mezőnyversenyen mérheti össze erejét Európa legjobb korosztályos kerékpárosaival.