Scoregoal: bajnoki döntős a Kecskemét

KÖZLEMÉNY
2024. 05. 07., 07:14
A Veszprém mindent megtett, hogy kiénekelje a sajtot az SG Kecskemét Futsal szájából, de az oroszlánszív diadalmaskodott, és történetük során először bajnoki aranyéremért játszhatnak a hírös városi futsalosok.

Kecskeméti lehetőségekkel rajtolt a kulcsfontosságú összecsapás, majd meglepő húzással rukkolt elő a Veszprém, és kapusát mezőnybe tolva igyekezett borsot törni a házigazdák orra alá. A kezdeti adok-kapok után ismét a hírös városiak tudták érvényesíteni jobban akaratukat, ám az első hét percben gólt nem tudtak szerezni. Tatai lövésénél kellett résen lennie Rigónak, míg a túloldalon Fekete lökete kerülte el centikkel a kaput. A 10. percben Tomic szép csellel tolta meg a jobb szélen, majd életerős lövéssel jelentkezett, amelyet Spandler tudott szögletre paskolni. Nem sokkal később Biró szabadrúgását tudták menteni a gólvonalról, majd a 14. minutumban kontra végén szintén az utolsó pillanatban mentették kísérletét. Időt kért a Veszprém, és kitartóan a létszámfölényes taktikát erőltették, ami eredményre vezetett, ugyanis Gerencsér révén vezetést szereztek, 0-1. Riadót fújt az SG Kecskemét, és folyamatosan alakították ki a helyzeteket, ám a vendégek védelme rendezett volt, és jól zárt. 42 másodperc volt még vissza, mikor időt kértek a hazai szakmai stáb. Suscsák lábában ott volt az egyenlítés lehetősége, ám végül 0-1-el mehettek szünetre a felek.

Motiváltan tért vissza a pályára a Kecskemét, és Suscsák a 21. percben büntetőt harcolt ki.  A labda mögé Bencsik állt oda, és a léc alá bombázta a játékszert, 1-1. Lélektani fölénybe kerültek a kék oroszlánok, és elkapták a ritmust. Suscsák kapta centerben, majd jól fordult kapura, és védhetetlenül lőtt a hálóba, 2-1. A már megszokott taktikára váltott a Veszprém, ám majdnem ráfáztak. Szabó Ábel került aztán földre, és nagy fájdalmak közepette kellett letámogatni a pályáról. Az ötödik veszprémi csapatfault már a 27. percben megvolt, a hírös városiak pedig ennek tudatában szőtték támadásaikat megfontoltan. Kajtár és Tomic lövését is bravúrral védte Spandler, majd kontrából jött a vendégek váratlan és demoralizáló egyenlítése, 2-2. Idegőrlő taktikai csata vette kezdetét, az idő pedig fogyott, az utolsó öt percnek egállal vágtak neki a csapatok. Biró és Suscsák közel járt a vezetés megszerzéséhez, de vagy Spandler állta útját a lövésnek, vagy pedig pontatlan volt a befejezés. 1:45-nél időt kért a Kecskemét, majd mindent egy lapra feltéve öt mezőnyjátékossal rohamoztak. Drámaibb forgatókönyvet írni sem lehetett volna, hiszen mindössze tíz szekundum volt már csak, mikor Haász centerezését Suscsák váltotta gólra, ezzel megnyerve a meccset és kiharcolva a bajnoki döntős részvételt! A végeredmény: 3-2.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Az első félidőben nem játszottunk jól. Az emberfölényes játékával pörgette az időt a Veszprém, és elvesztettük a koncentrációnkat, az energiánkat. Az első gól megszerzésével előnybe is tudtak kerülni. A Veszprém ma is megmutatta karakterét, hiszen ez a meccs egyáltalán nem volt számukra már életbevágó, mégis küzdöttek az utolsó másodpercig. A második játékrészben jól kezdtünk, és fordítottunk gyorsan, majd le is zárhattuk volna a meccset, rengeteg helyzetünk volt. Sikerült nekik egyenlíteni aztán, de végül 10 másodperccel a vége előtt megszereztük a győzelmet jelentő találatot. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. Az utóbbi évek a magyar futsalban arról szóltak, hogy a Berettyóújfalu és a Haladás csap össze a bajnoki címért. Most egy kis csapat, szolid költségvetéssel, ám nagy szívvel kiharcolta a finálét. Rengeteg áldozattal tudtuk elérni ezt a történelmi sikert, sokan nem is gondolnák, mennyi mindent tett bele az egész klub ebbe, hogy Kecskemétnek dicsőséget szerezzen. Elmondhatatlanul büszke vagyok, ez az eddigi karrierem legnagyobb sikere. A szezonnak azonban még nincs vége. Holnaptól a bajnoki döntőre kell készülnünk, ahol megvan az esélyünk, amiért meg is dolgoztunk. A legjobb tudásunkat kell azokon a meccseken is nyújtanunk. Természetesen a Haladás az esélyesebb csapat, de ki gondolta volna, hogy a Kecskemét eljut a döntőig? Mi mindent megteszünk majd a következő hetekben is. Köszönjük a szurkolók és támogatóink kitartását!

SG Kecskemét Futsal – 1. FC Veszprém 3-2 (0-1)