Scoregoal: egy győzelemre a bajnoki döntő

KÖZLEMÉNY
2024. 04. 30., 07:18
Az első félidőben háromgólos vezetést szerzett az SG Kecskemét Futsal Nyíregyházán, és ez a különbség maradt a végére is. A kék oroszlánok jövő héten hétfőn a Veszprém ellen, hazai pályán vívhatják ki a bajnoki döntőt.

Két kecskeméti helyzettel kezdődött meg az összecsapás, majd egy nyírségi akció végén a kapufán csattant a labda. Továbbra is kezdeményező volt a hírös városi alakulat, és a vezetést is sikerült megszerezni korán Pál Patrik révén, 0-1. Ezt követően kiegyenlítődött a játék képe, majd egy újabb hazai kapufa borzolta a kedélyeket. Nagy taktikai csata dúlt a Continental Arénában, akadt lehetőség mindkét térfélen, az eredmény azonban változatlan maradt. Az idegtépő küzdelemből végül a kék oroszlánok tudtak jobban kijönni, és Pál második gólját is megszerezte a 14. percben, 0-2. Lendületbe jöttek a vendégek, és kihasználva a lélektani fölényt újabb gólt rúgtak, amelyet Suscsák jegyezhetett, 0-3. A szünetre nem változott az állás, így magabiztos vezetéssel mehetett az öltözőbe az SG Kecskemét Futsal.

Nyíregyházi kapufával folytatódott az összecsapás, jelezvén, hogy a háromgólos különbség ellenére sem adták fel a házigazdák. Olyannyira nem, hogy nem sokkal később a szépítés is összejött nekik, miután Öreglaki volt eredményes, 1-3. A gól meghozta a kedvét a hazaiaknak, és folyamatos nyomás alatt tartották a hírös városiakat, ám a szervezett védekezés jól muzsikált. Az utolsó tíz percnek is 1-3-as állással vághattak neki a csapatok. A Kecskemét időközben megszerezte ötödik faultját is, így óvatosnak kellett lenniük, hogy elkerüljék a tízméterest. Létszámfölényes taktikára váltott a Nyíregyháza, ám nemhogy csökkenteni tudták volna hátrányukat, még kaptak egy negyediket. Az SG Kecskemét egy győzelemre van a bajnoki döntőtől így. Jövő héten hétfőn a Veszprém ellen ha nyernek, akkor ők lesznek a Haladás ellenfelei.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Nagyon fontos győzelmet arattunk ma Nyíregyházán. Azt a játéktudást vonultattuk fel, amelyet a szezon túlnyomó részében, és ezért vagyunk abban a helyzetben, hogy egy mérkőzés választ el minket a bajnoki döntőtől. A Nyíregyháza egyáltalán nem adta könnyen ma a pontokat. A végsőkig küzdöttek, nagyon kellett koncentrálnunk minden másodpercben. Úgy gondolom, hogy megérdemelten arattunk sikert. Örülünk nagyon, és gratuláció jár az egész csapatnak. Továbbra is úgy kell készülnünk, mint eddig, hiszen még egy nagyon fontos meccs vár ránk jövő héten hétfőn Kecskeméten. Szurkolóinkat kérem, és az összes kecskeméti sportbarátot, hogy legyünk minél többen a Veszprém ellen a csarnokban, és írjunk történelmet!

Á Stúdió Nyíregyháza – SG Kecskemét Futsal 1-4 (0-3)