Scoregoal: folytatódik a felsőházi álomszereplés

2024. 03. 18., 21:46
Kajtár mesterhármassal és egy Haász extra találattal húzta be a három pontot Veszprémben az SG Kecskemét Futsal, és továbbra is veretlen a felsőházi rájátszásban.

Veszprémi helyzettel rajtolt a találkozó, majd Tatai révén a 2. percben már a vezetést is megszerezte a házigazda, 1-0. Átvette aztán a kezdeményezést a hírös városi alakulat, és a 6. minutumban Kajtár révén sikerült egalizálni, 1-1. Kiegyenlítődött ezt követően a játék, kisebb-nagyobb lehetőségek adódtak mindkét térfélen, a félidő közepén azonban továbbra is 1-1 állt a kijelzőn. A hírös városi szakmai stáb aztán megunta a patthelyzetet, és időt kértek, hogy felrázzák a csapatot. Az intelmek jót tettek, és egy szögletet követően ismét Kajtár villant, ezzel megszerezve a vezetést az SG Kecskemétnek, 1-2. Igyekezett nyomást helyezni a hazai együttes a kék oroszlánokra, de nem sokon múlt, hogy a különbség tovább nőjön, Spandler mentette meg csapatát a harmadik góltól. A 19. minutumban már nem kerülhették el a végzetüket, Kajtár mesterhármasig jutva sokkolta a hazai közönséget, 1-3. A szünetig már nem változott az eredmény.

Motiváltan tértek vissza a csapatok, és a Veszprém minden erejével azon volt, hogy megkezdje a zárkózást, míg a hírös városiak megfontoltan járattak a labdát. A 26. percben aztán a rutinos Tatai megtörte a csendet, létszámfölényes akció végén, 2-3. Tovább erőltette a korábban sikeres taktikai elemet a házigazda, és közel voltak már az egyenlítéshez, mikor a 28. minutumban időt kért a Kecskemét. Nem váltottak stratégiát a felek, és bár fölényben volt a Veszprém, sokra nem mentek vele, így hat és fél perccel a vége előtt időt kértek. Fogyott az idő, a kék oroszlánok védelme derekasan állta a sarat. 1:52 volt már csak vissza, mikor hatodik faultját is elkövette a Veszprém, Suscsák állhatott oda a tízmétereshez, ám nem találta el a kaput. Ezután jöttek még az igazi izgalmak. Egy kapu előtti kavarodás után Haász tisztázott, a labda pedig az üres hazai kapuba vándorolt, 2-4. Nem adták fel a fehérmezesek, és Gavrilovic szépített, ám többre idő nem maradt, így továbbra is veretlenül áll a felsőházban az SG Kecskemét Futsal. A végeredmény: 3-4.

Marko Gavrilolvic sportigazgató: Nagy győzelmet arattunk a Veszprém otthonában, ami különösen értékes, mert idén még nem tudtuk őket legyőzni. Az elején nem kezdtünk jól, dekoncentráltak voltunk, és ezt ki is használta ellenfelünk. Jól reagáltunk aztán, és sikerült megérdemelt 3-1-es vezetést kicsikarni a félidőre. A folytatásban tovább növelhettük volna az előnyt, de nem éltünk a lehetőségekkel, így  visszajött a meccsbe a Veszprém létszámfölényes taktikát alkalmazva. Biró Attila sérülten is vállalta a játékot, amiért külön köszönet jár neki, így tudtuk féken tartani a hazai csapatot. Nagy nyomás volt rajtunk, de álltuk a sarat, mindenki küzdött az utolsó leheletéig. Jár a gratuláció mindenkinek. Csodálatos a felsőházi szereplésünk eddig. Szombaton már újabb nehéz csata vár ránk Debrecenben, ott is szükség lesz mindenkire, aki mozgósítható.

1. Futsal Club Veszprém – SG Kecskemét Futsal 3-4 (1-3)