Sivatagi Fókák a Szabadidőközpontban

2025. 01. 13., 09:10
Hódít a hidegvizes fürdőzés Kecskeméten. A Sivatagi Fókák október óta minden hétvégén kétszer járnak ki a Benkó Zoltán Szabadidőközpontba, hogy megtapasztalják a hidegsokk általi eufória érzést, és a hidegterápia jótékony hatásait.

A 3 fokos vízben több mint 30-an vállalkoztak, hogy kihasználják a hidegterápia jótékony hatását. Az akciót október óta minden héten végrehajtják, de volt olyan is, aki most jött először.

Ha 30-40-50mp-et bent töltesz, akkor különböző hormonokat szabadít fel: fájdalomcsillapítót, dopamint, adrenalint, endorfint, boldogsághormonokat, ezt összességében hidegsokk hatásnak nevezzük.
— mondta el Szemlér Ákos Sivatagi Fókák, a csobbanás szervezője.

A hidegterápia csökkenti a fájdalmat, a gyulladást, és erősíti az immunrendszert. Egy gyors bemelegítés után egyszerre vetkőztek le és indultak el befelé a vízbe. Majd vezényszóra egyszerre merültek bele nyakig.

Van, aki már október óta kijár minden héten teljesíteni a kihívást, ám akad olyan, aki most próbálta először. Az egyre hidegebb idő ellenére egyre többen vállalkoznak. Áprilisig lehet még csatlakozni hozzájuk.

Tavaly kerestek meg a Sivatagi Fókák szervezői, – akkor még ketten jöttek – hogy készülnek a téli Balatonátúszásra és ketten szeretnének itt a téli hideg vízben úszni és felkészülni. Nyilván, a cég részéről semmi jónak nem vagyunk az elrontói, mi is abban vagyunk érdekeltek, hogy a létesítményt, a Domb Beachet, nem csak nyáron, hanem télen is kihasználjuk.
— tájékoztatott Kispál Balázs, a Hírös Sport Nonprofit Kft. ügyvezetője.

A két fős csapat mára több mint 40 főre nőtt. A legtöbben egy perc után futottak ki a vízből, ám akadt olyan is, aki bent maradt úszni a jeges vízben. Ők a téli Balaton-átúszásra készülnek.