Szabó István büszke a fiatalokra

KÖZLEMÉNY
2023. 01. 11., 07:11
Kedden második edzőmeccsét a Craiova ellen játszotta a Kecskeméti TE, a lefújás után Szabó István értékelte a látottakat és a 3-1-es vereséget.

Szabó István, a KTE vezetőedzője: – Örülök, hogy így szerveztük meg ezt a keddi napot az edzőtábor előtt. Szerettük volna azt is látni, hogy a fiatalok hogyan reagálnak egy ilyen mérkőzésre. Nagyon alacsony volt az átlagéletkor ezúttal, hiszen Vágó Levente és Hadaró Valentin képviselték tulajdonképpen a rutint a 18-21 éves játékosok mellett. Bíztunk benne, hogy hozzáállásban, küzdőszellemben fel tudják venni a versenyt, ez sikerült. Jobbára védekezésre kényszerített minket a Craiova, de az első félidőben így sem kaptunk gólt, szervezettek voltunk. Utána egyszer még egyenlítettünk, de azt is látni kell, hogy ellenfelünk teljes sort cserélt, sőt, további játékosokat is behozott a vége felé, és ezzel a „túlfrissítéssel” már nem tudtuk felvenni a versenyt, hiszen felvállaltuk a 90 perces terhelést. Csak gratulálni tudok viszont a fiatal srácoknak, testközelből is megtapasztalhatták, milyenek egy nemzetközi meccsen a párharcok. Jól odatették magukat, egészen a hajráig nyitott is volt az eredmény. Bátran szeretnénk továbbra is ilyen sanszot adni az ifjoncoknak a jövőben, mert most sem csalódtunk bennük.

Szerző: KTE/kecskemetite.hu