Távhőszolgáltatás napja 2024
KÖZLEMÉNYA 15 éves múltra visszatekintő Távhőnap programja szakmai konferenciával kezdődött 10 órakor a Hírös Agóra Kulturális Központban. A résztvevők – többek között – a megújuló energia alapú távhőről, a hazai távhőszektor helyzetéről és a biomassza technológiáról hallhattak előadásokat. Az eseményhez több kísérőrendezvény is kapcsolódott. Az érdeklődők működés közben láthatták a Kecskemét déli iparterületén üzembe helyezett biomassza fűtőművet, mégpedig a virtuális technika segítségével - anélkül, hogy kilépnének a Hírös Agóra épületéből.
Ugyanitt kiállítás nyílt a ’Bárányfelhő-bodorító’ alkotói pályázat munkáiból, amelybe több mint 20 kecskeméti intézmény kapcsolódott be a gyerekek által, környezettudatosság témakörben készített rajzokkal, festményekkel. Aki pedig QR-kódokat mutató táblákat fedezett fel péntek délelőtt Kecskemét főterén, és beolvasta a telefonjával valamelyik kódot, tehetett egy próbát, hogy vajon meg tudja-e válaszolni az általános iskolásoknak meghirdetett, 8 állomásos Távhő Kvíz kérdéseit.
FOLYAMATOSAN NŐ AZ IGÉNY A MEGÚJULÓ ENERGIA ALAPÚ TÁVHŐ IRÁNT
A Távhőszolgáltatás napján megrendezett szakmai konferencia központi témája volt a megújuló energia integrálása a távhőszolgáltatásba. A kecskeméti önkormányzat többségi tulajdonában lévő TERMOSTAR Kft. 2022-2023-ban hajtotta végre a távhőhálózat átfogó fejlesztését, amelynek keretében biomassza fűtőmű épült a Mindszenti körúton, és összességében mintegy 6 km hosszú, korszerű, hőszigetelt gerincvezetékkel bővült a hálózat. A 20+5 MW teljesítményű biomassza kazánokkal felszerelt fűtőmű, amely 2023 decemberében kezdte meg üzemszerű működését, jól vizsgázott az idei fűtési szezonban. A helyben rendelkezésre álló megújuló energiaforrás hasznosítása tovább erősítette a távhőszolgáltatásban érintett, mintegy 40.000 kecskeméti fogyasztó ellátásbiztonságát, ugyanakkor léptékváltást jelentett a város energiagazdálkodásában és zöldítésében is. Az üzemszerű működés költségcsökkentő hatását már az idei fűtési szezonban megtapasztalhatták a fogyasztók. A számláikat pontosan fizető lakossági ügyfelek egyszeri, 10.000 forint kedvezményt vehetnek igénybe, amely a májusi távhőszámlában kerül jóváírásra. Az intézmények (KKI) és egyéb felhasználók számláit szintén kedvezően befolyásolta a biomassza technológia bevezetése. A 2023. október 1-jétől hatályos ’Távhő rendeletben’ előírt 14.031 Ft/GJ+Áfa hődíjat a TERMOSTAR Kft. - a tulajdonosi testület jóváhagyásával – 7.500 Ft/GJ+Áfa összegre módosította. Az intézményi és egyéb felhasználók díjtételei tehát Kecskeméten a rendeletben előírtnál is jelentősebb mértékben csökkenhettek a biomassza fűtőmű üzemszerű működésével.
STABIL MUNKAHELY, BIZTOS MEGÉLHETÉS
A Távhőszolgáltatás napján azoknak a munkájára irányult a figyelem, akik Kecskeméten több mint 40.000 ember biztonságos fűtéséről és melegvíz ellátásáról gondoskodnak az év 365 napján. Ez a láthatatlan segítség a Kecskeméten élők 1/3-ának teszi kényelmesebbé a mindennapjait. Emellett iskolák, óvodák, szociális és egészségügyi intézmények tucatjainak hőellátását biztosítja a TERMOSTAR csapata. És a folyamatnak koránt sincs vége! A megújuló energia hasznosítása tovább növelte a korszerű távhő iránti igényt Kecskeméten. Ezért az átfogó fejlesztés fontos része volt, hogy új körzetek számára is elérhetővé váljon a megújuló energia alapú távhő.
A beruházás a csapat bővítésére is lehetőséget jelent. A TERMOSTAR Kft. várja mindazok jelentkezését, akik stabil munkahelyet és biztos megélhetést keresnek, ráadásul műszaki területen képzelik el jövőjüket.
Az aktuális állásajánlatokról a vállalat honlapján (www.termostar.hu/karrier) tájékozódhatnak. A jelentkezők önéletrajzát a [email protected] e-mail címre várja a TERMOSTAR Kft.