Visszavágott a Szarvasnak a KNKSE

2024. 05. 05., 20:51
Anyák napi mérkőzésen a Szarvast fogadta a Kecskemét a női kézilabda NB II. Dél-keleti csoportjának felsőházában. A találkozón a második félidőben nyújtott remek teljesítményével a KNKSE magabiztos győzelmet aratott (28-23).

A KNKSE márciusban szoros meccsen maradt alul ellenfelével szemben, akkor a Szarvas odahaza 22-19-re győzött. Vasárnap ezért próbált visszavágni a Kecskemét, ennek megfelelően jól is indította az összecsapást. Bár az első találatot a vendégek lőtték Hajdu révén, a KNKSE Palotás két góljával és Szarvas szép találatával válaszolt gyorsan. A gólszerzők a következő percekben sem változtak, a szarvasi együttesnél Hajdu lőtte a másodikat, a KNKSE-nél Palotás, majd ismét Szarvas volt eredményes. A vendégeknél Majoros és Mityó, a kecskemétieknél Jámbor-Herceg törte meg ezt a sort, de a 12. és a 16. perc között 7-4-es állásnál egyik csapat sem tudott gólt elérni.

Bár a gólcsendet megtörte és egyre felzárkózott a Szarvas, egyenlíteni nem tudott, köszönhetően annak, hogy Palotás ismét egymás után lőtt két gólt. A szünetben 12-10 volt az eredményjelzőn.

A fordulás után Mityó és Kollár gólváltásával folytatódott a találkozó. Ezután Trnyik és Szöllősi góljaival hosszú idő után ismét egál volt, 13-13. Az egyenlítés furcsa mód azonban nem adott újabb löketet a Szarvasnak, ellenben a Kecskemét rátaposott a gázpedálra, és 5 perc alatt 5-0-s futással ellépett ellenfelétől, 18-13. A hazai támadójáték sokszínűségét mutatta, hogy az 5 gólt 4 játékos - Kollár, Jámbor-Herceg, Czár és Vuletity - hozta össze. Ez a periódus, mint később kiderült, meghatározta a meccset. Ugyan 3-0-s rohanással próbált zárkózni a Szarvas, de Jámbor-Herceg sikeres heteseivel és Vuletity találatával gyorsan visszaállt az ötgólos különbség. Ez még egyszer megismétlődött a találkozón, a vendégsereg visszajött háromra, majd a KNKSE ismét visszaállította az öt-, majd később a hatgólos előnyét. A Kecskemét végül 28-23-ra megnyerte az összecsapást. A sikerben ki kell emelni a kapus Szegedit is, aki 42 százalékkal védte a hazai kaput.

Bíró-Kisjuhász Petra vezetőedző: - Nagyon vártuk már, hogy újra két pontnak örülhessünk, mert régen éreztük a győzelem ízét. Az odavágóhoz hasonlóan a védekezésünk volt ezúttal is stabilabb és kevés gólon tudtuk tartani ellenfelünket. A második félidő elején volt egy rövid szakasz, amikor lerohanásgólokat szerezve tudtunk egy biztosabb előnyt kialakítani, és ezúttal a szarvasi meccsel ellentétben a 7:6 elleni játékkal szemben is meg tudtuk azt őrizni a mérkőzés végéig.

Kecskeméti NKSE – Szarvasi NKK 28-23 (12-10)

Női kézilabda NB II. Dél-Kelet, felsőház, 5. forduló

2024. május 5. vasárnap

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Vezette: Grézló, Miklós

A KNKSE gólszerzői: Jámbor-Herceg 7 (3), Palotás 6, Vuletity 5, Szarvas 4, Kollár 4, Megyesi 1, Czár 1.

Kiállítások: 4 perc, ill. 10 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Szerző: Jámbor Csaba