Zöld piknik a környezetvédelmi világnap alkalmából

2025. 06. 06., 19:15
Zöld pikniket rendeztek ma a Hírös Agóra előtti Deák téren. Az eseményen a gyerekek játékos formában tanulhattak a környezetvédelemről, valamint átadták a környezetvédelmi vetélkedő díjait is.
A galéria 8 képet tartalmaz

Interaktív koncerttel szórakoztatták ma a gyerekeket a Mosolyra hangolók. A mai napon rendezték meg a Zöld Pikniket a Hírös Agóra előtti Deák téren, a Környezetvédelmi Világnap alkalmából. A zenekar A Föld dala című koncerttel szórakoztatta, játékosan tanította és meg is mozgatta a gyerekeket. A koncerten, amely a Földanyáról szólt, a fiatal hallgatóság interaktív módon bővíthette tudását arról, hogyan vigyázhat bolygónk egészségére. A Hírös Agóra ingyenes rendezvénye, Kecskemét Megyei Jogú Város támogatásával, valamint a környezetvédelmi partnerek segítségével valósulhatott meg.

- Nekünk van egy elképzelésünk zöld és fiatal. Ez a szlogenünk és valójában próbálunk minden olyan kezdeményezést támogatni, ami egy kicsit megzöldíti a környezetünket. Például a zöldfal, ami tavaly indult el és nagyon reméljük, hogy egy két éven belül az Agórának az egyik homlokzati része teljesen zöld lesz. Ez egy innovatív kezdeményezés volt az ügyvezetőnk részéről 
— nyilatkozta a Kecskeméti Médiacentrumnak Szabó Csaba, a Hírös Agóra Ifjúsági és Környezetvédelmi csoportjának szakmai vezetője.

Különböző játékok és feladatok várták a kicsiket és nagyokat a délelőtt folyamán a Deák téren. A program részeként átadták középiskolások környezetvédelmi vetélkedőjének díjait is.

- Itt leginkább a klímahelyzettel, az ökológiával kapcsolatos tudásukat tudták megmutatni a gyerekek, nagyon felkészültek voltak, én úgy gondolom a gyerekek, úgyhogy rangos, nívós versengés volt
— mondta Szabó Csaba.

A nap folyamán zöld játszóház, csillagászati bemutató, játékos ismeretterjesztő feladatok, zöldműves foglalkozás és a FlórAgóra gondozása is szerepelt a programok között.