54 hallgató indult az egyetem Tudományos Diákköri Konferenciáján
Idén a paradicsom két szárra történő termesztéséről végzett kutatómunkát Volcsányi József Krisztiánné, akinek ez a harmadik tudományos diákköri konferenciája.
A hallgató az éppen ötvenéves Kertészeti és Vidékfejlesztési Karon végzi mesterdiplomáját, családi vállalkozásukban pedig kertészként dolgozik. Az első két TDK-ján első helyezést ért el, az uborkáról szóló kutatásával az országos döntőbe is bekerült.
A Tudományos Diákköri Mozgalom több, mint fél évszázados múltra tekint vissza a magyar felsőoktatásban. A hallgatók az oktatókkal együtt kutatnak, eredményeiket pedig egy-egy prezentációval mutatják be a nagyközönségnek.
Tavaly először összevont TDK-t tartottak itt a Neumann János Egyetemen, ezt a hagyományt idén is folytatták, tehát mindhárom kar egyszerre tartotta meg a TDK programját.
– A különböző témakörök illeszkednek a karok sajátosságaihoz, az ott gondozott tudomány területekhez. A GAMF-on informatikai problémákon keresztül anyagtechnológiai, járműtechnológiai kutatások kerültek naprendre, a gazdasági karon előkerülnek a pénzügyi, vállalatirányítási problémák, vagy akár különböző menedzsment kérdések is. A kertészeti karon pedig elsősorban a kertészet, agrártudományok adják a témák nagy részét - tette hozzá a rektor.
A TDK konferencián résztvevő hallgatók már nyertesként tekinthetnek magukra. A helyezettek pedig az önéletrajzukba is beleírhatják eredményüket. A legjobbak meghívást kapnak az Országos TDK-ra.