Megkoszorúzták a kosárlabda kecskeméti megalakulásának emléket állító táblát
Ivkovicné Béres Tímea, a Kosárlabda Akadémiát is működtető Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta: örömmel vették, hogy rájuk gondoltak az egykori kosárlabdázók, amikor az emléktábla gondozásáról gondoskodni akartak. Hangsúlyozta: fontosnak tartja, hogy emlékezzünk az egykori példaképekre.
A koszorút Ivkovicné Béres Tímea és Sörös Jenő, a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ügyvezetője helyezte el az emléktáblán, majd az egykori kosárlabdázó, Fodor István tartott egy rövid visszaemlékezést. A megjelent egykori kosarasok Bíró Ernő, Polányi István, Fellegi Tamás, Sárkány György és Szabó Tamás egy egy érdekes momentummal kiegészítette a megemlékezést.
Fodor István elmondta: az indulás szellemi atyja Nyírádi Öcsi bácsi volt, aki már a 30-as évek végén kosárlabdázott. Az akkori technika szerint még alulról dobálták a labdát és egészen más volt a játék. Az egykori elődök közül Balogh Ali, Szappanos Béla, Guoth Iván, Hegedűs és Sahin-Tóth István nevét említette, mint akik a kezdeteknél már kosárlabdáztak. Sahin-Tóth István volt az első kecskeméti válogatott kosárlabdázó.
-Az első mérkőzést 1949-ben rendezték a Piarista Gimnáziumban, akkor még 9 éves voltam. A mérkőzést a Kecskeméti AC 49-43-ra nyerte meg. Csodálatos évek voltak az 50-es és a 60-as évek, amikor még mi játszottunk. Később az utódok az NB I-be kerültek Szabó Ferivel, Kovács Tamással és Farkas Bébivel a csapatban, akik még itt vannak közöttünk – emlékezett vissza a felejthetetlen időszakra.
Érdekességként kiemelete, hogy 1956 nyarán a Piarista Gimnázium csapata, Guoth Iván edzővel megnyerte a középiskolás országos bajnokságot, amelynek komoly politikai hatása volt, mert abban az időben a kommunista diktatúra mindössze 6 egyházi középiskola működését engedélyezte az országban. Komoly siker volt az is, hogy 1957-ben a Katona József Gimnázium csapata negyedik lett az országos bajnokságon.
-Az 50-es évek második felére a városban már kialakult egy magas játékkultúrával rendelkező és a kosárlabda iránt elkötelezett játékosgárda. A Piarista Gimnázium udvarán rendezett mérkőzéseken 200-250 néző is szurkolt a város csapatának – tette hozzá Fodor István.