Címke: koszorúzás
Keresés
Dátum választó
Rendezés
1 találat
2024.07.23

Közvilágítást kapott a Hunyadi tér és a szekérkerék is visszakerült a helyére

Az 1456-os nándorfehérvári diadal emléknapját ünnepelték hétfő este a Hunyadi János téren, ahol ez alkalomból visszahelyezték a Hunyadi-szoboregyüttes részét képező, korábban ellopott szekérkereket, és felgyulladt az a három lámpa is, mely mostantól minden éjjel megvilágítja a lovasszobrot, valamint a közeli haranglábat. Az eseményen részt vett Szemereyné Pataki Klaudia polgármester is.
2024.06.24

Átadták az idei Czollner Mihály-díjakat

Mai napon tartotta a Német Települési Nemzetiségi Önkormányzat a Czollner Mihály emléktábla koszorúzást a Czollner téren, a Szent-Erzsébet templomnál. A koszorúzást követően adták át az idei Czollner Mihály-díjakat.
2024.05.26

Gáldonyi Sándor: a magyarok történelme tele van hősökkel, áldozatokkal

Minden esztendő május hónapjának utolsó vasárnapját a magyar nemzet a hősi halottak emléknek szenteli. Mindazoknak, aki a vérüket ontották, életüket kocáztatták vagy áldozták Magyarországért. Vasárnap, a Hősök napján, melyet Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Honvéd Hagyományőrző Egyesület Kecskeméti Területi Szervezete szervezett, Gáldonyi Sándor, az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság Kecskeméti Iroda vezetője mondott beszédet.
2024.03.14

Fáklyás megemlékezést tartottak a Református Ókollégiumnál

18:48-kor tartottak fáklyás megemlékezést a Református Ókollégium lépcsőinél. Az ünnep előestéjén Muraközy János, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőse születésének 200. évfordulójára, illetve Jókai Mór és Petőfi Sándor Kecskeméten töltött időszakára emlékezhettünk.
2024.02.08

Fáklyás megemlékezés, múltidéző séta, bővülő kiállítás: elkezdődött a Muraközy 200 emlékév

Muraközy János születésének 200. évfordulóján kezdetét vette a neves kecskeméti festőművész, '48-as hős és városi hivatalnok előtt tisztelgő emlékév. Csütörtök délelőtt megkoszorúzták az Ókollégium falán lévő Muraközy-emléktáblát, és énekkel, verssel, köszöntő beszéddel emlékeztek rá. Az emlékév kiemelt eseménye lesz a március 15-i nemzeti ünnep előestésén tartandó fáklyás megemlékezés, de csatlakoznak a hamarosan kezdődő Házasság Hete programjaihoz is, múltidéző városi sétát rendeznek, a Ráday Múzeum állandó Muraközy-kiállítása pedig négy új képpel gyarapodva várja látogatóit.
2024.01.25

Gyenes Pál összes dédunokája jelen volt az idei Pál-napi megemlékezésen

Idén is megtartották a már hagyományos Pál-napi megemlékezést Gyenes Mihály egykori házánál, ahol 1843. január 25-én egy névnapi összejövetelen a húszéves Petőfi is részt vett. Ez az élmény ihlette első Kecskeméten született versét, mely a Pál-napkor címet viseli. A Hírös Agórában tartott előadásán Székelyné Kőrösi Ilona történész, etnográfus, a Katona József Emlékház vezetője megvilágította a vers születésének helytörténeti hátterét, majd megkoszorúzták az egykori Gyenes-ház helyén álló emléktáblát a Jókai utcán. A megemlékezést Gyenes Mihály nevelt fia, Gyenes Pál mind a hét dédunokája megtisztelte jelenlétével.
2023.12.15

Kodály Zoltánra emlékeztek születésének 141. évfordulóján

Megemlékezésre és koszorúzásra várta a kecskemétieket az önkormányzat Kodály Zoltán születésének 141. évfordulója alkalmából. A Psalmus Hungaricus Emlékműnél a Kodály Intézet kamarakórusa előadással tisztelgett a XX. század egyik legnagyobb hatású zeneszerzője, zenepedagógusa és népzenekutatója előtt.
2023.10.23

Szemereyné Pataki Klaudia: „1956-ban történelmet csináltunk!”

„Egy kis nemzet legyőzte a gonosz hatalmas birodalmát. Akkor és ott, a mi parittyánkból kihajított kőtől megroggyant a vörös Góliát.” Ezzel kezdte beszédét Szemereyné Pataki Klaudia a mai, október 23-ai megemlékezésen. Kecskemét polgármestere kiemelte: „Emlékezzünk hát a lehetetlent nem ismerő, erejükön felüli áldozatot vállaló, bátor magyar harcosokra, akik mindezt kivívták nekünk.”
2023.09.29

Dr. Szobonya Zoltánra emlékeztek Kecskeméten

Az 1956-os forradalom vértanújának, dr. Szobonya Zoltán halálának 65. évfordulója alkalmából három helyen tartottak megemlékezéseket és koszorúzást pénteken Kecskeméten. Elsőként a Neumann János Egyetem könyvtárában, majd a megyeházán, délután pedig a börtön épülete előtt emlékeztek a jánoshalmi és mélykúti forradalom egykori vezetőjére.