A duális képzés volt a főszerepben a CAMPUS-on
„Duális képzés: a kezdetektől mostanáig” címmel tartottak workshopot az egyetem CAMPUS-án. Az intézménynek az országban egyedülállóként több mint 10 éves tapasztalata van ezen a területen.
- Nagyon büszkék lehetünk, hogy az elmúlt évtizedekben ez egy sikertörténetté alakult, arra is nagyon büszkék vagyunk, hogy innen indult el Magyarországról 2012-ben a duális képzésnek a rendszere. Ez alapvetően egy Németországi gyakorlatorientált képzési modell, amit meghonosítottunk itt Kecskeméten és Magyarországon. Van egy Duális Képzési Tanács, ami koordinálja ezt a képzést és számos egyetem csatlakozott már ehhez a képzési programhoz - mondta dr. Fülöp Tamás, a Neumann János Egyetem rektora.
A mai rendezvényen bemutatták az egyetem duális képzéseit, valamint a mentorálásukat. Az egyetem duális képzés programja az országban egyedülálló. „Szeretnénk fejleszteni a külföldi duális partneri kapcsolatokat, hogy minél jobban fejleszteni tudjuk a duális képzési formát” - mondta el Dr. Angeli Eliza, az egyetem Duális Képzési Központ vezetője az esemény kezdetén.
A résztvevők megismerhették az alapvető információkat az egész képzésről, illetve hogy milyen tévhitek vannak a duális vagy éppen a mentor programokról, majd egyes vállalatok tapasztalatról szereztek ismereteket. Országos és helyi szinten is nagyon sok vállalat csatlakozott a programhoz, így a diákok a tanulmányi idő alatt szakmai tapasztalatot szereznek vállalatoknál. A képzési modellnek a legfontosabb sajátossága, hogy az elméleti tudás megszerzése mellett magát a gyakorlatot is elsajátítsák a hallgatók.
- Valamennyi karunk esetében rendelkezésre áll a duális képzés. Az alapképzési szakok döntő részénél ez megtalálható és most már 60 fölött van a vállalati partner kör, akik a duális képzésben részt vesznek. Nyílván ez egy nagyon komoly menedzselését igényli ennek a folyamatnak, hiszen a vállalatokkal kapcsolatot kell tartani, a vállalatoknak a duális képzésben résztvevő munkatársaival folyamatosan fejleszteni, egyeztetni kell magát a képzést és a vállalatok elköteleződése nélkül ez a program nem is lehetne sikeres - emelte ki a rektor.
Az eseményen elhangzott, a munkaerő piaci igények is igazolják, hogy sikeres ez a képzési forma és sokkal könnyebben tudnak elhelyezkedni a hallgatók utolsó tanulmányi évükben.