A második félidőben fordított a Puskás Akadémia

2024. 04. 07., 20:06
Az OTP Bank liga 27. fordulójának zárómérkőzésén a Puskás Akadémiát fogadtuk a Széktói Stadionban. A szünetben még vezettünk, de a hajrában a vendégek fordítani tudtak.

A találkozó első lövése a 3. percben Horváth nevéhez fűződött, a távoli kísérlet fölé szállt. Ezt követően hosszú percekig a mezőnyjáték dominált, nehezen jutottak el a kapukig a csapatok. A félidő felééig kellett várni a következő lehetőségre, ekkor Leoni lőtt távolról fölé. A vendégek lövéssel először a 29. percben próbálkoztak, ám Corbu kísérlete is elkerülte a kaput. Két perccel később viszont már a hazai közönség ünnepelhetett. Egy felcsúti szöglet után Varga gyorsan kirúgta a labdát, majd Horváth és Nagy Olivér játszott össze a jobbszélen, és utóbbi beadására Pálinkás robbant be, aki gólt szerzett (1-0). A 42. percben ehhez hasonló akciót vezetettünk, csak ekkor a bal oldalról Horváth adhatott középre, erről viszont kevéssel lekésett Pálinkás. Az ellentámadásnál Golla lőtt fölé, a szünetben maradt a hazai vezetés.

A második játérkész elején egy szabadrúgás után Batik fejelhetett, de nem tudott pontosan célozni. Az 52. percben komoly lehetőség adódott a Puskás Akadémia előtt, Vágó adta el a labdát, Puljic elől viszont Belényesi mentett óriásit. Egy óra játékot követően Helmich kiváló indítása után Derekas volt ziccerben, viszont Pécsi bravúrral léptek bele lövésébe. A túloldalon megint Belényesi mentésére volt szükség, ezúttal Colley helyzeténél védekezett jól. A 67. minutumban Nagy Olivér lőhetett, de Pécsi megint hárított. A 75. percben egy szöglet után egyenlített a Puskás Akadémia, Golla fejelt védhetetlenül a kapuba (1–1). Öt perccel később újra előnyhöz juttathatta volna csapatát Pálinkás, azonban az éles szögből leadott lövését Pécsi ki tudta ütni a rövdből, majd ez a kimaradt helyzet is megbosszulta önmagát, hiszen a 86. percben már a vendégek álltak jobban. Nagy Zsolt került lövőhelyzetbe és tíz méterről kilőtte a sarkot. Hiába volt már kevés idő hátra, nem adtuk fel és több ízben is pontot menthettünk volna, viszont Horváth megpattanó lövése a kapufáról jött ki, míg a 90. percben éles szabadrúgását a kapus védte.

Kecskeméti TE – Puskás Akadémia 1–2 (1–0)

Kecskemét, 3358 néző, Vezette: Bognár Tamás (Georgiou Theodoros, Huszár Balázs)

KTE: Varga – Nagy O. (Lukács 78.), Szabó (Szendrei 88.), Belényesi, Katona, Leoni (Zeke 88.) – Vágó, Derekas (Zsótér 65.), Helmich (Meszhi 88.) – Horváth, Pálinkás. Vezetőedző: Szabó István

Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. (Markgráf 93.) – Batik, Plsek – Corbu (Bévárdi 81.), Levi (Nissila 81.), Slagveer (Ormonde-Ottewill 46.) – Puljic (Colley 54.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Pálinkás (31.), ill. Golla (75.), Nagy Zs. (86.)

Sárga lap: Derekas (12.), Varga (52.), Vágó (60.), ill. Batik (79.), Plsek (90.), Nagy Zs. (91.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu