Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét mérkőzés a KTV-ben

2023. 04. 19., 11:56
Az Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét harmadik ütközete is szoros volt kedden. Az Alba a végjátékot jobban bírta, és továbbjutott a négy közé, a Kecskemét pedig az 5-8. helyekért folytatja a playoff küzdelmeit. A mérkőzés felvétele április 20-án 17 órakor látható a Kecskeméti Televízióban.

Forray Gábor vezetőedző: Gratulálok a Fehérvárnak, megérdemelten jutottak a négy közé. Sok sikert nekik, remélem eljutnak a döntőig. Gratuláció jár az én csapatomnak is, mert óriási erőket mozgósítottunk, hogy vissza tudjunk jönni a párharcba. A harmadik negyedben az Alba kiépített egy nagyobb előnyt, ott el kellett használni két időkérést is, hogy rendezzük a sorokat. Így a végére nem maradt lehetőség, de ha akkor nem kérem ki, akkor eldőlt volna hamarabb a meccs. Az első félidőben a terveink szerint alakultak a dolgok, felkínálták a kinti dobásokat. Nem dobtunk rosszul, de nem extrán. Ha ott pontosabbak vagyunk, illetve a második negyed utolsó egy percében nem kapunk könnyű gólokat, akkor elkerülhettük volna a számunkra kedvezőtlen fordulópont egyikét. A végén felőröltek minket, kijött a fizikális különbség, a hosszabb rotáció. Nem érheti szemrehányás a játékosaim. A fiataloknak is igyekeztem minél több lehetőséget adni, hiszen ők a jövő. Úgy vélem, jól szálltak be, küzdöttek becsülettel. Megint közel voltunk a bravúrhoz, és nüanszok döntöttek. Az Alba nagy nyomást tett ránk, és belekényszerített minket a hibákba. Büszke vagyok a csapatra. A folytatásban szeretnék megszerezni az 5. helyet.