Ápolás és betegellátás alapszak indul Kecskeméten

Új, államilag finanszírozott ápolás és betegellátás alapszak indul ápolói szakiránnyal Kecskeméten. A város vezetése részéről Szemereyné Dr. Pataki Klaudia polgármester hangsúlyozta, hogy a helyi felsőoktatási intézményekre való jelentkezések tekintetében nagyon jól alakultak a számok és ez egy jó visszacsatolás a hallgatóság által kialakított bizalomról.
2020 óta beállt a változás a képzési struktúrában és a Károli Gáspár Református Egyetem átvette a pedagógusképzést Kecskeméten. Dr. Trócsányi László, az egyetem rektora kiemelte, hogy Kecskemét egy stratégiai hely, ahol virágzik a szociálpedagógia és az olyan területi specifikációk, mint például a kisgyereknevelés és óvodapedagógiai képzés is, de előre kell tekinteni és az egészségtudatosságot is előtérbe kell helyezni.
Az új, államilag finanszírozott képzés a kórházzal való együttműködéssel indul be, aminek a célja nem más, mint hogy a kikerülő szakemberek a lehető legtöbb tapasztalattal állhassanak munkába.
A főigazgató elmondta, a minőségi betegellátás egyik sarokköve a megfelelő számú, minőségű és képzettségű munkaerő, amihez később infrastrukturális fejlesztések is társulnak. Dr. Trócsányi László hozzátette, a képzés indulását követő időszakban tervben van a korábbi Lővei Klára Kollégium felújítása, melyet diákszállóvá terveznek átalakítani.
Az új képzésről bővebben beszámolunk a KTV mai Kiemelő magazinjában.