Bäck Manci-kiállítás nyílt a Magyar Fotográfiai Múzeumban
Az 1891-ben született Bäck Margit Bécsben ismerkedett meg a fotográfiával, ahol 1910 és 1913 között több szalonban is tanulta a fényképészet mesterségét. 1915-ben nyitotta meg első önálló műtermét Szegeden, ami három évtizeden át szolgálta a szegedieket a finom bécsi ízléssel berendezett szalonban. A fotográfusnő fő erénye a portré- és mozdulatfotózás volt, de előszeretettel fényképezett művészi aktokat is. Műtermében megfordult Mezei Mária, Juhász Gyula költő, aki verset is írt hozzá, és a politikussá lett Erdei Ferenc is. Bäck Manci 1921-ben kötött házasságot Szekerke Lajos ügyvéddel, aki később tiszti ügyész és tiszteletbeli főügyészi rangot szerzett Szegeden. Bäck Manci 1950-ben, immáron özvegyként a fővárosba költözött vegyész lánya után, ahol mégy csaknem 40 évig élt, de már soha többé nem fényképezett.
Bäck Manci olyan korban kezdett művészi fotográfiával foglalkozni, amikor a fényképészek többsége kizárólag kereskedelmi célból készített képeket. Korai munkáin jól érzékelhetők a bécsi iskola hatásai, későbbi portréin pedig az art déco stílusjegyei a meghatározók.
Bäck Manci művészetét hosszú évtizedekre elfelejtette az utókor. Életművét a 2000-es évektől kezdve kezdték kutatni. Első gyűjteményes kiállítását a Móra Ferenc Múzeum rendezte meg 2005-ben Szegeden. Újrafelfedezésében elévülhetetlen érdemei vannak a kecskeméti kiállítását megnyitó, a művészről albumot is szerkesztő dr. Gömör Béla professzornak, a hagyaték tulajdonosának. A kiállítás március 23-ig látogatható a Magyar Fotográfiai Múzeum épületében, a vasárnapi, hétfői és ünnepnapok kivételével minden nap 12 és 17 óra között.