Szívességből költségvetési csalás bűncselekményének elkövetése lett. Közel ezer doboz magyar zárjegy nélküli cigarettával bukott az a bolgár sofőr, aki barátja csomagjainak elszállítását vette a nyakába.
Soha ne hagyjuk a bankkártyánk mellett a PIN-kódját! - figyelmeztet a rendőrség egy kecskeméti eset lapján. Egy férfi bankkártyájáról 150 ezret emeltek le, miután kilopták tárcáját zsebéből.
Lassan nem marad olyan ember, akitől nem próbáltak bűnözők pénzt kicsalni. A nemzetközi szintűvé vált probléma hazánkat sem kíméli, Magyarországon a banki csalás az egyik legtöbbször alkalmazott módszer. A rendőrség külön csoportokat állított fel a bűncselekmények felgöngyölítésére. Az elmúlt időszakban leginkább külföldi csoportokhoz vezettek a nyomok, kiemelten ukrán bűnszervezetekhez, de a szlovákokhoz is köthetőek a csalások.
A Kecskeméti Járási Ügyészség csalás miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki másfél milliós javítást és műszaki vizsgáztatást rendelt meg a szerelőműhelyben, majd az autó elkészülte után a próbakörből nem tért vissza, mert esze ágában sem volt rendezni a számlát.
A Kiskőrösi Járási Ügyészség jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki a sértettel 2000 bála széna és lucerna szállításában állapodott meg anélkül, hogy annak teljesítésére valós szándéka lett volna. A férfi előre felvette a teljes vételárat, ám végül a vállalt mennyiség alig harmadát szállította le.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt emelt vádat abban az ügyben, amelyben a szervező-irányító szerepet betöltő, alkoholtermékek forgalmazásával foglalkozó vádlottak a külföldről beszerzett áru értékesítését terhelő ÁFA fizetést több éven át fiktív számlákkal kerülték el.
Újra és újra felbukkannak az olyan valótlan tartalmú levelek, amelyekben feladóként rendőri vezetőket jelölnek meg, és személyes adatokat is tartalmazó válaszadásra szólítanak fel. A hamis e-mailekre videóval is figyelmeztet a rendőrség.
Bűnmegelőzési kampányt indított a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház. A közös akció célja az online csalások visszaszorítása, főként az adventi időszakban. A témával kapcsolatban ma tartottak sajtótájékoztatót a szervezők.
A Kecskeméti Járási Ügyészség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki közel 2 millió forintot vett fel jogosulatlanul, annak az idős asszonynak a bankszámlájáról, akinek időként segített a bevásárlásban.
A Kiskunhalasi Járási Ügyészség csalás miatt vádat emelt egy férfival és egy nővel szemben, akik a mentális állapota miatt erősen befolyásolható ismerősüktől kicsalták a lakásának eladásából befolyt vételárat.
A Kiskunhalasi Járási Ügyészség csalás miatt vádat emelt egy férfival és egy nővel szemben, akik a mentális állapota miatt erősen befolyásolható ismerősüktől kicsalták a lakásának eladásából befolyt vételárat.
A Kiskőrösi Járási Ügyészség csalás bűntette miatt vádat emelt egy férfival és az anyjával szemben, akik idén júliusban a férfi barátnőjétől közel 1 millió forintot csaltak ki azzal a hamis ürüggyel, hogy az osztrák határon egy korábbi pénzbüntetés meg nem fizetése miatt a férfit őrizetbe vették.
A Városháza tájékoztatta szerkesztőségünket arról, hogy Kecskemét több pontján az önkormányzat nevében gyűjtenek adatokat csalók. Azt állítják, hogy közvélemény-kutatás zajlik a város megrendelésére, ami nem igaz.
Adathalász csalók valótlan befizetés kezdeményezésével, a rendőrség nevével visszaélve próbálnak meg jogtalanul megszerezni személyes és bankkártya adatokat - hívja fel a figyelmet az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon kedden.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom