Ellopták a biciklit, vele a születésnapi tortát

Két biciklinek veszett nyoma Császártöltésen 2023. november 9-én délután. Az egyiket egy bolt, a másikat pedig egy óvoda elől lovasította meg valaki. A vasparipákat keresni kezdték a rendőrök, majd nem sokkal később a polgárőrök bukkantak a nyomukra Hajóson, két kamasz tekert velük.
2023.09.22

Több százan vettek részt az autómentes napon tartott kerékpáros felvonuláson

Az autómentes nap zárásaként 17 órától kerékpáros felvonulást tartottak a fenntartható városi közlekedés jegyében. Az immár hagyományos eseményen kicsik és nagyok együtt tekertek egy kört a Főtérről kiindulva, biztosított útvonalon haladva, majd a Főtérre visszatérve. A célba érés után értékes nyereményeket, köztük fődíjként egy kerékpárt sorsoltak ki a résztvevők között.
2023.09.05

Az összecsukható kerékpárokkal könnyebb a városi közlekedés

Az utóbbi években a fenntarthatóság és a környezettudatosság nem csupán divattá – ideértve a kerékpárokat is – , hanem életmóddá váló globális trendként jelent meg. Ezen belül is különleges helyet foglalnak el azok az innovatív fejlesztések, melyek a közlekedésben keresik a zöldebb megoldásokat. Az összecsukható és környezetbarát kerékpárok pont ilyen forradalmi eszközök, amelyek egyben választ is kínálnak a városi mobilitás folyamatos kihívásaira.
2023.08.15

Tűző nap, forró nyereg: elfoglalva a Benei templom!

Augusztus 13-án ismét nyeregbe pattantak a IUSTITIA-s Baráti Bringázók. Bár a hét közepén még hűvös, esős volt az idő, hétvégére szikrázó napsütés köszöntött ránk. Ezúttal a benei és kerekei templom/rom/ volt a cél. Alábbiakan a csapat élménybeszámolóját olvashatják.
2023.08.04

Két keréken az Árpádok nyomában

A Iustitia Sport és Kulturális Egyesület, az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület és a Tourinform Kecskemét együttműködésével kerékpáros túrát hirdetnek Kecskemét-Ladánybene-Kerekegyháza között, amelyen az Árpád-kori templomromokat keresik fel a résztvevők.
2023.07.25

Országúti kerékpársport - Győztünk Mohácson!

A mohácsi vész 500. évfordulóját felvezető rendezvénysorozat részeként kerékpárversenyt rendeztek Mohács 500 néven, ahol a kecskeméti alapítású MBH Bank Cycling Team két junior válogatott kerékpárosa, Balogh Zsombor és Szöllőssy Ádám is rajthoz állt. A 110 km-es távon mindketten nagyon aktívan versenyeztek és már az első kilométerek elteltével szökésbe tudtak kerülni néhány társukkal együtt. A nemzetközi rutint ügyesen kihasználva Balogh Zsombor nyerte meg az abszolút kategóriát, ezzel magára ölthette az összetett győztesnek járó sárga mezt. Szöllőssy Ádám is a főmezőny előtt ért még célba, így 2. lett az U19-es kategóriában.