Fontos pontokat szerezett a KTE a Kisvárda ellen

2024. 03. 10., 09:11
Az OTP Bank liga 24. fordulójában a KTE csapata a Kisvárdát fogadta a Széktói Stadionban. A kecskemétiek Nagy Zsolt emléke előtt is tisztelegve, itthon tartották a pontokat.

A találkozó első lövésére nem kellett sokat várni, de Nikolov távoli próbálkozása nem ért célt. Ezután rögtön átvettük a kezdeményezést, ami hamar gólt hozott. Egy szöglet után Iyinbor fejese kisvárdai védő kezén pattant meg, és a tizenegyest Horváth értékesítette (1-0). Nem tartott sokáig az öröm, a 13. percben egy jobb oldalon végig vitt támadás után Örvös lőtt, ezt védte Varga, de Spasics közelről egyenlített (1-1). A 22. percben a közönség felállva tapsolt, megemlékezve a napokban elhunyt Nagy Zsoltról, a KTE legendás kapusáról. A felemelő pillanatot Horváth tette még emlékezetesebbé, hiszen nem sokkal később ismét előnyhöz juttatta a Kecskemétet, a jobb szélen húzott el egy labdaszerzés után, majd éles szögből tökéletesen tüzelt a tizenhatos csücskéről a hosszú felsőbe (2-1). Öt perccel később Horváth a gólpasszhoz is közel járt, oldalsó szabadrúgására Belényesi robbant be, de fölé fejelt. A 34. percben Ötvös cselezett a tizenhatoson belül, majd rálépett Belényesi lábára és elesett. A játékvezető előbb büntetőt ítélt, de a VAR segítségével jogosan visszavonta azt. A 38. percben még Lucas próbált meg távolról gólt szerezni, de kísérlete fölé szállt.

Két minutum telt el a fordulást követően, amikor Horváth bal oldalról jobb lábbal veszélyesen tekert középre, és ez kis híján jó volt a félidőben csereként beálló Szűcsnek. A vendégek részéről csakúgy, mint az első felvonás végén, a második félidő elején is Lucas lőtt távolról, de ezúttal sem volt pontos. Az 58. percben Zsótér és Horváth lövését is blokkolták, majd Banó-Szabó indítása után Lukács léphetett ki, de hiába tűnt úgy, hogy gyorsabb ellenfelénél, nem tudott kapura törni. Az ellentámadásnál Lucas újabb lövése kerülte el Varga kapuját. A 63. percben aztán eldőlt a meccs: Banó- Szabó szöktette magát a félpályánál egy köténnyel, majd Horváthoz passzolt, aki visszatette neki, és éles szögből kilőtte a hosszút (3-1).

Kecskeméti TE – Kisvárda 3–1 (2–1)

Kecskemét, 2635 néző, Vezette: Káprály Mihály (Albert István, Szalai Dániel)

KTE: Varga – Májer (Szűcs 46.), Iyinbor, Belényesi, Katona, Zeke (Leoni 90.) – Vágó (Meszhi 81.), Zsótér – Horváth, Banó-Szabó (Helmich 72.) – Lukács (Pálinkás 81.). Vezetőedző: Szabó István

Kisvárda: Petkovics – Ötvös, Jovicsics (Stafan 66.), Széles – Melnyik (Navratil 66.), Cipetic, Lucas, Nikolov (Makowski 70.), Camaj (FIlipovics 82.) – Spasics (Ilievszki 66.), Mesanovics. Vezetőedző: Feczkó Tamás

Gól: Horváth (8. – büntetőből, 24.), Banó-Szabó (63.), ill. Spasics (13.)

Forrás: kecskemetite.hu