Hatalmas csatában vertük meg a Ferencvárost

2023. 11. 05., 18:25
Vasárnap a bajnoki címvédő Ferencvárost fogadta csapatunk az OTP Bank Liga 12. fordulójában. Szabó István együttese nagyon akarta a sikert, ennek meg is lett az eredménye.

Az első helyzetre tíz percet kellett várni, a vizes pályán megálló labdára Szalai csapott le a középpályán, indításával Horváthot kereste és a menteni igyekvő Ramirez viszont majdnem öngólt vétett, Dibusz óriásit védett. A 16. percben hazai szabadrúgás után Horváth elé pattant oda egy lecsorgó, amit fölé tüzelt. Kevéssel ezután már megzörrent az FTC hálója, Szűcs indult meg nagy léptekkel, Pálinkást játszotta meg, aki 16 méterről a lövést választotta és a bal alsót vette be (1-0). Bő tíz perccel később meg is duplázta előnyét csapatunk, Szabót rántották le a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Horváth értékesítette (2-0). A 42. percben Zsótér kapáslövése pattogott mellé, miután nem találta el jól a labdát. Az első játékrész végén két kapura lövéssel próbálkoztak a zöld-fehérek, Zachariassen közeli kísérleténél Varga Bence hatalmasat védett, majd Mmaee távoli lövése sem okozott gondot kapusunknak.

A második félidő első helyzete a szünetben csereként beálló Lisztes nevéhez fűződött, jó szögből eleresztett szabadrúgását Varga magabiztosan védte. Szűk egy óra telt el a meccsből, amikor egy hazai bedobás után Zsótér lőhetett, de jó volt a vendégek blokkja. A 61. percben Pesics fejesét hatástalanította Varga, a csatárnak ez volt az utolsó megmozdulása a meccsen. A helyére csereként pályára lépő Owusu azonnal helyzetbe került. Először tisztáztak előle a kecskeméti védők, de VAR-vizsgálat után Iyinbort szabálytalannak látták. A büntetőt Lisztes belőtte (2-1). A 86. percben Horváth élesen belőtt szabadrúgása után Belényesi és Szalai is odakeveredett a kapu elé, végül az utolsó pillanatban eltakarították a labdát a ferencvárosiak. A 10 perces hosszabbításban nyomott az FTC, de csak Owusu fejese jelentett némi veszélyt, így maradt a 2-1.

Kecskeméti TE – Ferencvárosi TC 2–1 (2–0)

Kecskemét, 4957 néző, Vezette: Pintér Csaba (Horváth Róbert, Huszár Balázs)

KTE: Varga B. – Szűcs, Szabó A., Iyinbor (Májer 74.), Belényesi, Zeke – Szalai, Vágó – Zsótér (Meszhi 74.) – Horváth (Leoni 94.), Pálinkás. Vezetőedző: Szabó István

Ferencváros: Dibusz – Botka, Abena, S. Mmaee, Ramirez (Civic 46.) – Esiti (Sigér 46.), Makreckis (Tokmac 76.) – Traore (Lisztes 46.), Zachariassen, Marquinhos – Pesics (Owusu 64.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Gól: Pálinkás (18.), Horváth (33. – büntetőből), ill. Lisztes (69. – büntetőből)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu