Sündisznó, patkány, kígyó, jöhetett bármi, nem ijedtek meg semmitől a Kecskemét Vadaskertbe érkezők szombaton. Közel ezren voltak kíváncsiak arra, milyen is az élet fáklyafényben, este az állatok között. Csalódni biztosan nem csalódott senki, a vadaskert lakói elemükben voltak napnyugta után is.
Fotó: Molnár H. Boglárka
A galéria 41 képet tartalmaz
Az első nyári este valódi izgalmakat tartogatott a Kecskeméti Vadaskertben a látogatók számára. A délután 5 órási zárást követően este fél 7-kor újra nyitották a kapukat, és meg is indulhatott az embersereg.
- A csillaghullás elindulásával mindig szervezünk egy ilyen esti programot, egy ilyen színes kavalkádot azért, hogy este ki tudjuk nyitni a kapukat, és az állatkertet esti hangulatában meg tudjuk mutatni a látogatóknak. Ezzel lehetőséget adunk arra, hogy ebben a különleges, egyedi mivoltában is láthassák az állatkertet, részesei lehessen egy ilyen estének
— nyilatkozta a Kecskeméti Médiacentrumnak Zomboryné Polyák Irén, a Kecskeméti Vadaskert igazgatóhelyettese.
”
A programkínálatból nem hiányozhattak a szakvezetéses látványetetések, de elengedhetetlenek voltak a különböző bátorságpróbák, így kígyót és patkányt is lehetett simogatni. Továbbá fellépett a Lóca Együttes is az állatkert színpadán. A fáklyafényes hangulatú, esti program egyáltalán nem zavarta a vadaskert lakóit.
- Vannak olyan állatok, akik ezt kifejezetten várják. Ilyenek a nagymacskák, a tigrisek és az oroszlánok. Ők kifejezetten jól érzik magukat, hogy mellettük egy kellemes koncert szól. Nem zavarja őket. Örülnek a látogatóknak, fekszenek a pódiumon, a reflektorfényben fürödve, és élvezik, hogy a naplemente hangulatában együtt tudnak lenni a látogatókkal. Azt látjuk, hogy számukra ez tényleg kellemes
— mondta Zomboryné Polyák Irén.
”
Ilyenkor este olyat is láthatunk, amit napközben nem. Az éjszakai állatok ugyanis napnyugta után lesznek igazán aktívak. A petymegek és a mézmedvék napközben lustálkodnak, alig lehet őket látni, ellenben este kidugják aranyos pofijukat az odúkból.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.