Kecskeméti TE: az első félidő döntött a Szeged ellen

2024. 07. 13., 12:41
Szombaton két felkészülési meccs is vár játékosainkra, ebből az elsőt Cegléden a Szeged-Csanád GA ellen játszotta Szabó István együttese. A keret egyik fele itt kapta meg a tervezett 90 perces terhelést.

Gyors góllal indult a találkozó azok után, a hogy az automata locsoló kicsit megviccelte a csapatokat. Lukács kapott kitűnő indítást, amivel kapuig ment, majd zicerét be is lőtte (1-0). A nagy meleg rányomta a bélyegét a meccsre, ez most különösen igaz volt, nem véletlen volt két ivószünet is az első félidőben. Bár a Szeged többet birtokolta a labdát, veszélyesebben mi futballoztunk, Lukács újabb lövését a gólvonalról vágták ki egy beadás után. A 33. percben megdupláztuk az előnyt, Kovács Barnabás hozta magát lövőhelyzetbe a tizenhatos bal csücskénél, majd jobbal kilőtte a rövid sarkot (2-0).

Szünetben a Szeged szinte teljes sorját lecserélte, míg Szabó István nem változtatott, ennek megfelelően frissebben is kezdett a Szeged. Helyzettel ez nem párosult, sőt, az 55. percben egy kapusról kijövő labdát Banó-Szabó fejelt kevéssel a kapu mellé. A 60. percben szépített a Szeged, Lamine Sarr kapott jó labdát, majd ballal kilőtte a jobb felsőt a kapufa érintésével (2-1). A Szeged továbbra is próbálkozott, újabb lehetőség is adódott előttük nem sokkal a gól után, de elkerülte a lövés a kapunkat. A hajrában még Kovács Barnabás előtt is adódott újabb lehetőség, de a védők blokkolni tudtak, így maradt a 2-1.

Kecskeméti TE Szeged-Csanád GA 2-1 (2-0)

Felkészülési mérkőzés

KTE: Kersák – Szűcs K., Szabó A., Belényesi, Katona, Zeke, Nikitscher, Kovács B., Banó-Szabó (Vattay 80.), Lukács (Kovács K. 80.), Pálinkás.

Gól: Lukács (5.), Kovács B. (33.) ill. Sarr (60.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu