Kecskeméti TE: Lukács góljával gyűrtük le az Újpestet

2024. 02. 17., 16:20
Az OTP Bank liga 21. fordulójában csapatunk az Újpestet fogadta a Széktói Stadionban. A találkozón gyorsan vezetést szereztünk, és ezt az előnyt meg is tudtuk őrizni, ehhez kellettek Varga Bence bravúrjai is.

Szabó Istvánnak már a bemelegítés alatt változtatnia kellett, ugyanis Zsótér Donát belázasodott, így helyén a fiatal Helmich Pál debütált az élvonalban. A mérkőzés elején rögtön vezetést szereztünk, a 3. percben a 100. NB I-es meccsét játszó Banó-Szabó játszott össze kicsiben Lukáccsal, utóbbi remekül lépett be a védők mögé, majd a tizenhatoson belülre érve magabiztosan passzolta el Banai mellett a labdát (1-0). Az Újpest ezután beadásokkal próbálkozott, de ezeket hatástalanítani tudtuk. Csupán Mörschel fejese okozott némi veszélyt, de Varga fogta az újpesti próbálkozását. Túl a félidő felén Banó-Szabó harcolt ki, majd lőtt fölé egy szabadrúgást. A 29. percben az első félidő egyik legszebb jelenete zajlott le, amikor Banó-Szabó felpörgetett labdáját Májer tolta meg jól, majd 16-ról a hosszú felé tekert, de a kapufa az Újpesttel volt. Belül az utolsó tíz percben a nézősereg is hallatta a hangját, amikor Pauljevics hátulról felrúgta Banó-Szabót. Az újpesti játékos először pirosat kapott, de a játékvezető a VAR segítségével végül sárgára módosította a figyelmeztetést, a visszajátszások alapján jogosan. A félidő végén itt is, ott is akadt helyzet. Mörschel ollózó mozdulattal lőtt, de Vargának ez nem okozott gondot, majd a túloldalon Lukács beadása volt veszélyes, de sem Májer, sem Banó-Szabó nem tudott kapura lőni.

A második játékrész elején nagyon közel került az egyenlítéshez az Újpest. Ganea beadása ugyanis Zeke kezét érte, a játékvezető megítélte a tizenegyest, de Mörschel lövését Varga hatalmas bravúrral, lábbal piszkálta valahogy a felső kapufára, majd fogta meg ezután. Pár perccel később egy kecskeméti szabadrúgás után megindultak a vendégek, Doka lőhetett jó helyzetből, de az ihletett formában védő Varga ezt is fogta. Túl a 60. percen a csereként beálló Ljujic az első labdaérintéséből távolról tüzelt, majd nem sokkal később Csoboth is messziről próbálkozott, de Varga a helyén volt. Az Újpest hiába játszott mezőnyfölényben, igazán veszélyes ziccert csak a 76. percben tudott kidolgozni, de akkor Sasere közeli fejese is Varga kezében landolt szerencsére. A végjátékban még Tajti és Ljujic is kísérletezett, de az Újpest nem tudott gólt szerezni, így maradt az 1-0.

Kecskeméti TE – Újpest FC 1–0 (1–0)

Kecskemét, 4368 néző, Vezette: Karakó Ferenc (Tóth II. Vencel, Vígh Tarsonyi Gergő)

KTE: Varga B. – Szűcs, Szabó, Belényesi, Katona, Zeke – Vágó, Helmich (Derekas 64.) – Májer (Iyinbor 87.), Banó-Szabó (Pálinkás 71.) – Lukács. Vezetőedző: Szabó István

Újpest: Banai – Pauljevics (Doka 46.), Koburi, Andzulasz, Fehér – Simon (Ambrose 46.), Radosevics (Sasere 62.), Keita, Mörschel (Ljujic 62.) – Csoboth, Ganea (Tajti 72.). Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerző: Lukács (3.)

Sárga lap: Szabó (41.), Vágó (65.), Zeke (81.), ill. Mörschel (16.), Pauljevics (36.), Banai (78.), Ljujic (92.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu