Kétszázötven munkahelyet teremt Kecskeméten a német ZF új autóipari üzeme

2024. 01. 24., 16:40
Kétszázötven munkahelyet teremt Kecskeméten a német ZF technológiai cégcsoporthoz tartozó ZF Chassis Modules Hungary Kft. új autóipari üzeme, mely a Déli Iparterületen idén ősszel kezdheti meg tevékenységét. A beruházást bejelentő szerdai kecskeméti sajtótájékoztatón Szemereyné Pataki Klaudia polgármester üdvözölte az újabb betelepülő iparcéget, biztosítva őket a város támogatásáról az infrastruktúra, az oktatás és az engedélyeztetés terén.
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 36 képet tartalmaz

– Együtt építjük ezt a régiót, Önökkel együtt. Isten hozta Önöket Kecskeméten! – fogalmazott a polgármester a Sheraton hotelben megtartott sajtóeseményen. Külön köszönetet mondott a német cég vezetőinek, amiért a december közepi budapesti bejelentés után most Kecskeméten is bemutatták a nagyszabású zöldmezős beruházást, melynek keretében a Mercedes-gyárat kiszolgáló, alapvetően első és hátsó tengelyeket gyártó üzem létesülhet a megyeszékhelyen.

Szemereyné Pataki Klaudia kiemelte a duális oktatás szerepét a munkaerő biztosításában. A Kecskeméten úttörő módon bevezetett képzési forma a közép- és felsőfokú oktatásban is egyre fontosabb szerepet játszik – hangsúlyozta. Kiemelte azt is, hogy a hatóságok jelentős tapasztalatokat halmoztak fel Kecskeméten az elmúlt tíz évben az új high-tech üzemek engedélyezését illetően.

A ZF német anyacéget és annak ZF Chassis Modules Hungary Kft. leányvállalatát Ludwig Armbruster, a német cég európai, afrikai és dél-amerikai régiókért felelős vezetője, Dominik Buhl szenior projektmenedzser és Varjassy Csaba, a kecskeméti üzem vezetője mutatta be. Mint elhangzott, a ZF már 1950 óta jelen van Magyarországon, egri üzeme mellé most Debrecenben és Kecskeméten épít újabb gyárakat. Előbbi a BMW, utóbbi a Mercedes beszállítójaként fog tevékenykedni. A ZF-nek 2019-ben 1.654 alkalmazottja volt Magyarországon, ez bővülhet most mintegy 450 fővel, melyből a kecskeméti üzem 250, a debreceni mintegy 200 főt fog alkalmazni.

Ludwig Armbruster
Mint elhangzott, a toborzás már meg is kezdődött a gyártás, a logisztika, a minőségbiztosítás területére és különböző adminisztratív pozíciókba.

A Déli Iparterületre, egy 6,13 hektáros telekre tervezett 18.300 négyzetméteres üzem építése tavaly októberben vette kezdetét, a tervek szerint idén májusban birtokba vehetik a gyártócsarnokot és megkezdődhet a gépek telepítése, augusztusban kezdődhet az első szériák próbagyártása, és szeptemberben kaphatják meg a teljes használatbavételi engedélyt – részletezte a várható menetrendet Varjassy Csaba. A kecskeméti gyárigazgató újságíróknak elmondta: a kecskeméti és az azzal azonos méretű debreceni üzem összköltsége 24 milliárd forint, melyből a magyar kormány 2,4 milliárd forinttal támogatta a kettős beruházást.

Varjassy Csaba

A leendő üzemet bemutató prezentációban kiemelték, hogy környezetkímélő technológiákat fognak alkalmazni, ügyelnek a klímavédelemre és a komfortos munkakörülmények biztosítására. A gyártásban az ún. "just in sequence" módszert, az időablakos ütemezést fogják követni, ami azt jelenti, hogy az elkészült első és hátsó tengelyeket a gyártás üteméhez illeszkedően fogják leszállítani a Mercedesnek.

A ZF globálisan meghatározó technológiai cégcsoport, mely mobilitási rendszereket gyárt személyautókhoz, teherautókhoz és ipari technológiákhoz, segítve ezzel a következő generációs mobilitást. Világszerte 165.000 munkavállalót foglalkoztatva a ZF a 2022-es pénzügyi évben 43,8 milliárd euró árbevételt ért el. A vállalat 32 országban 168 gyárat működtet – olvasható a vállalat közleményében.

Kapcsolódó cikk