KTE: a Krumovgrad nyerte a szombati második edzőmeccset

2024. 01. 20., 17:53
A Sturm Graz 2-1-es legyőzése után a szombati második edzőmeccsünket a bolgár Krumovgrad ellen játszottuk. Szabó István azoknak adott lehetőséget, akik délelőtt nem játszottak kezdőként, hiszen szeretett volna mindenkinek 90 perces terhelést adni ezen a napon.

Ahogy azt vezetőedzőnk a meccs előtt ismét jelezte, kisebb egészségügyi gondok miatt most is akadtak hiányzók, így Artner Dávid, Lukács Dániel és Szamosi Csanád maradt ki ezúttal a két meccskeretből, Fadgyas Tamás pedig végig védte a találkozót, így Kersák Roland sem lépett pályára.

A bolgárok teljes keretükkel álltak fel a találkozóra, ennek megfelelően is kezdtek, az első negyedórát alaposan megnyomták. A legnagyobb sansz a 13. percben adódott az ellenfél előtt, több lövést is blokkolnunk kellett, az utolsó Nagy már a gólvonalról fejelte ki. Ezek után kij9ttünk ebből a szorításból, a 18. percben Helmich lépett be a tizenhatoson belülre Nagy passzával, lapos beadását Kovács azonban mellé lőtte. A 25. percben Fadgyasnak kellett megfognia bravúrral egy ziccert, a végén pedig Nagy lövése jött le egy bevetődő védőről.

A második félidőre a bolgárok teljes sort cseréltek, míg kecskeméti oldalon csak Hatvani állt be, miután Leonit kisebb húzódás miatt inkább lehozta Szabó István. Ezek után már nem is cseréltünk, a frissesség pedig érezhető volt az ellenfél javára. Az 57. percben meg is szerezték a vezetést, egy középre tekert szabadrúgást Simic fejelt a léc alá (1-0). Egy perccel később Szendrei indult meg, ballal lőtt is, de ezt fogta a kapus. A 62. percben növelte előnyét a Krumovgrad, a bal oldalon tudtak elmenni a bolgárok, majd a lapos beadásra Oktay érkezett (2-0). Főleg mezőnyben zajlott ezután a játék, aztán a 82. percben a csereként beálló Yashar tekert a kapu jobb oldalába 20 méterről egy szabadrúgást (3-0). Sikerült végül szépíteni azért, a 87. percben Szendrei tolta meg okosan a labdát, majd jó 16 méterről kilőtte a hosszú sarkot, kialakítva a 3-1-es végeredményt.

Vasárnapra pihenőt adott a csapatnak Szabó István, a munka hétfőn folytatódik, majd kedden a lengyel Ruch Chrozow ellen következik újabb edzőmeccs.

Krumovgrad (bolgár I. osztály) – Kecskeméti TE 3-1 (0-0)

Felkészülési mérkőzés, Belek.

KTE: Fadgyas – Nagy O., Szűcs K., Polyák K., Iyinbor, Leoni (Hatvani 46.) – Derekas, Helmich, Meszhi, Kovács K. – Szendrei. Vezetőedző: Szabó István

Gól: Simic (57.), Oktay (62.), Yashar (82.) ill. Szendrei (87.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu