KTE: a Sturm Graz elleni sikerrel kezdtük a napot

2024. 01. 20., 11:53
Szombaton két edzőmeccsre készült csapatunk, elsőként az osztrák kupagyőztes és bajnoki ezüstérmes, SK Sturm Graz volt az ellenfelünk. Szabó István együttese újabb győzelemnek örülhetett. Folytatás 15 órától a bolgár Krumovgrad ellen.

Vezetőedzőnk már a mérkőzés előtt elmondta, hogy noha kisebb problémák miatt ezúttal is akadnak hiányzók, ennek ellenére szinte mindenkinek 90 perces terhelést akar adni. Az első meccsen csupán Banó-Szabó Bence volt még kivétel, aki viszont már 60 percet tölthetett a pályán őszi sérülése után.

Kitűnően indult a találkozó, hiszen már a 2. percben bevettük az osztrák kaput. Egy labdaszerzés után jól fejlődtünk fel, végül a jobb oldalon Májer kapta a labdát, akinek beadása aztán eljutott Zsótér elé, ő pedig jobbal a kapuba lőtt (0-1). A folytatásban jobbára a mezőnyjáték dominált, a Sturm próbálta birtokolni a labdát, de helyzetig nem jutott el. A 30. percben egy jobbról érkező labdát Zeke tűzött rá 16 méterről, de nem talált kaput. Három perccel később Scharmer már sokkal közelebb járt a másik oldalon, de a bal kapufáról kifelé pattant lapos próbálkozása. A félidő hajárjában Horváth előtt adódott még egy sansz, éles szögből a rövidet célozta jobbal, de a kapus hárított.

Fordulás után kitűnőn, bátran kezdtünk, alig három perc elteltével Banó-Szabó lőhetett 16 méterről, az osztrák portás azonban kiütötte löketét a kapu bal oldalából. Újabb három perc telt el, és nem akármilyen gólt láthattunk, Banó-Szabó végezhetett el egy szögletet, amit végül érintés nélkül tekert a hosszú felsőbe (0-2). A második gól után próbált a Sturm is váltani, az 52. percben Fuseini tört be jobbról, de fölé lőtt. Három minutummal később Serrano és Prass is megdolgoztatta Vargát, aki azonban a helyén volt. A 73. percben a Sturm legértékesebb játékosa, a 8 millió euróra taksált Prass próbálkozott megint, bombája a lécen csattant. A hajrához érve magabiztosan tartottuk az eredményt, a majdnem 6 perces hosszabbítás végén viszont Kovácsnál látott kezezést a játékvezető, amiért büntetőt adott. Prass berúgta, de ezzel véget is ért a mérkőzés, így újabb kecskeméti győzelem született Belekben (1-2).

SK Strum Graz – Kecskeméti TE 1-2 (0-1)

Felkészülési mérkőzés, Belek.

KTE: Varga B. – Májer, Szabó A., Belényesi, Katona L., Zeke – Zsótér, Vágó, Banó-Szabó (Kovács K. 60.), Horváth K. – Pálinkás. Vezetőedző: Szabó István

Gól: Prass (96. – büntetőből) ill. Zsótér (2.), Banó-Szabó (52.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu