Különleges kiállítások nyíltak a Művészetek Főutcája fesztiválhoz kapcsolódóan
KÖZLEMÉNYEgyszerre két tárlattal várják az építészet és a művészettörténet iránt érdeklődőket a Tudomány és Művészetek Házában, az egykori kecskeméti zsinagógában. Az "Áhítatos építészeti formák – Baumhorn Lipót tervei a szegedi zsinagógához" című kiállítás az építész születésének 160., egyben a szegedi zsinagóga tervezésének 120. évfordulója alkalmából kerül megrendezésre Kecskeméten.
A másik tárlat "Az építészet vonzásában – múltunk és jelenünk" c. kiállítás.
A több mint másfél évszázados múltra visszatekintő Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM MDK) Magyarország és a Kárpát-medence épített örökségének kutatásával, dokumentálásával és tárgyi emlékeinek megőrzésével, bemutatásával foglalkozik. Az építészet vonzásában – múltunk és jelenünk című kiállítás ízelítőt ad a MÉM MDK mindennapi tevékenységéből.
A Kirakat Galériában (Rákóczi út 4.) a Kecskeméti Képzőművészek Közössége (KKK) és a Szolnoki Művésztelep közös, "Keresztmetszet" című tárlatát tekinthetik meg az érdeklődők. A tárlat egy kis áttekintést nyújt Kecskemét és Szolnok kortárs képzőművészeti törekvéseiről, egyben keresve a címben rejtett szakrális üzenet mai értelmezését.
A kiállítások ingyenesen látogathatók szeptember 30-ig 10-től 18 óráig.
"Magyar-lengyel szentek – Szent Kinga 800, Szent Hedvig 650" című képző- és textilművészeti csoportos kiállítás látható a Cifrapalotában. A kiállított alkotásokon keresztül megismerhetik a látogatók Szent Kinga és Szent Hedvig erényeit, életfelfogásukat, tanulságos életútjukat. A kiállítás kurátorai Kelecsényi Csilla Ferenczy Noémi-díjas textil- és képzőművész, egyetemi tanár, az MMA rendes tagja, és ifj. Gyergyádesz László Móra Ferenc-díjas művészettörténész, a Kecskeméti Katona József Múzeum képzőművészeti osztályvezetője.
A kiállítás október 30-ig tekinthető meg belépőjegy váltásával.
Szeretettel várják az érdeklődőket!