Megénekeltette a Muzsikás a Szent Imre diákjait

2024. 03. 12., 11:45
Rendhagyó énekórát tartott a Muzsikás együttes kedd reggel a kecskeméti Szent Imre Katolikus Általános Iskola diákjainak. Mintegy 200 alsós, majd ugyanennyi felsős diák hallgathatta, énekelhette és tapsolhatta végig az izgalmas népzenei kalandozást.
A galéria 12 képet tartalmaz

A Kocsis Pál Iskola sportcsarnokában gyülekeztek a gyerkőcök a reggel 8-kor kezdődő órára, amit a Kossuth-díjas Muzsikás együttes tartott nekik. Hamar Dániel (bőgő, gardon), Porteleki László (hegedű, tambura) és Sipos Mihály (hegedű) mellett régi társuk, a tavaly ősszel elhunyt Éri Péter helyén a zenekar új tagja, Mester László húzta a brácsát. Énekeseik, Kacsó Hanga és Petrás Mária most sajnos nem kísérték el őket, de a gyerekek kitettek magukért, így tulajdonképpen 200 énekesük volt:

A Muzsikás együttes rendhagyó énekórája a Szent Imre Általános Iskola alsósainak! 🎻🎼

Közzétette: Hiros.hu – 2024. március 12., kedd

Stábunk az alsós gyerekek óráján vett részt, akik lelkesen reagáltak minden zenei csemegére, tapsoltak és énekeltek, amikor pedig valamire fülelni kellett, elnémultak és kíváncsian figyeltek. Hálás közönség – mondta portálunknak az esemény után Sipos Mihály; a felsősökkel már sokkal nehezebb – tette hozzá. A prímás azt is elmondta: a kecskeméti gyerekek nagyon ügyesen tapsolták a ritmust, ami nem mindenhol magától értetődő feladat a kicsiknek.

A gyerekek ízelítőt kaphattak számos Kárpát-medencei táj zenéjéből, hallhattak szatmárit, dunántúlit, mezőségit és gyimesit is. Megtudhatták, hogy Kodálynak, Bartóknak és társaiknak köszönhetjük, hogy ezeket a zenéket felgyűjtötték, így ma is élő lehet népzenei hagyományunk, melynek legrégibb dallamai akár több ezer évesek is lehetnek.

A hangszerekkel is ismerkedhettek a diákok, a muzsikusok bemutatták a bőgőt, a brácsát, a hegedűt, a tamburát és az ütőgardont is. A hegedű olyan, mint egy ember: van feje, nyaka, teste, lába, sőt lelke is – mesélte Sipos Mihály a kicsiknek.

Csujogatást is tanultak a gyerekek, és a mezőségi lakodalmat idéző dallamoknál Papp Zsolt igazgató sem bírta tovább, táncra perdült:

Hamar Dániel stábunknak nyilatkozva elmondta, hogy másfél évtizede járják az országot rendhagyó énekórákat tartva. Fő üzenetük, hogy a zenére, az énekre mindenkinek szüksége van. A Muzsikás tavaly év elején járt a Katona József Gimnáziumban, innen jött az ötlet, hogy a Szent Imrébe is meg kellene hívni őket – idézte fel Siposné Hajdú Margit tanító, az esemény főszervezője.

A rendhagyó énekóráról szóló híradós összeállításunk alább nézhető meg:

Kapcsolódó cikk