Mikulás Ferenc méltatta a Vízipók-csodapók napokban elhunyt íróját, Kertész Györgyöt
– Kertész György zsenialitása abban állt, hogy olyan szereplőket, olyan főhősöket írt le az animációs kultúrában, amiket előtte még senki. Apró kis állatokat, akiket igazán nem is nagyon ismerünk, mert nem tekintettük őket érdekesnek. Ő viszont, mivel ezzel a területtel foglalkozott, olyan állatokat – keresztespók, vízipók, molnárkák és egyéb apró kis állatokat – hozott be, ami egy eredeti, új dolog volt – mondta Mikulás Ferenc producer, a KecskemétFilm alapítója.
Mikulás Ferenc kiemelte a mesefilm Pethő Zsolt által írt szignálmuzsikáját, valamint Pató István szinkronhangját. – Felgyorsították a normál beszédet, és ettől jellegzetes, karakteres hangok születtek – idézte fel.
A hidrobiológusként és egyetemi tanárként is dolgozó író, Kertész György halálhírét kedden jelentette be fia.
Tartalmasan, szeretetben töltött 97 év után édesapánk, Dr. Kertész György ma éjjel elköszönt a földi léttől. :'...
Közzétette: Kertész Gyuri – 2024. július 23., kedd
Az író egyik legismertebb műve a Vízipók-csodapók című alkotás, amelynek forgatókönyvet Bálint Ágnessel közösen alkotta meg. A vízi élőlényekről szóló ismeretterjesztő meséből három széria készült 1975 és 1985 között, összesen 39 epizóddal – idézi fel a hirado.hu portál.
Kertész György egész életében sokrétű munkát végzett, tanított az ELTÉ-n, dolgozott a Fővárosi Csatornázási Művek laboratóriumaiban, halgazdaságok, haltenyésztési telepek részére, és speciális vizsgáló módszerekkel részt vett a Belügyminisztérium bűnügyi laboratóriumának munkájában is. Életútjáról bővebben a diafilm.hu portálon olvashat.