Negyven új mestert avatott a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara
Az ünnepi alkalmon 17 autószerelő, 6 gázfogyasztóberendezés- és csőhálózat-szerelő, 7 kozmetikus és 10 kőműves vehette át mesterlevelét. Ehhez egy 180 órás képzést kellett elvégezniük, amelyben tovább mélyítették szakmai ismereteiket, pedagógiai ismereteket szereztek leendő tanulóik képzéséhez, valamint korszerű vállalkozói, jogi tudás birtokába kerültek vállalkozásuk fejlesztéséhez. A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara jellemzően minden évben megszervezi a mesterképzést, körülbelül 40-50 résztvevővel. A képzésre való jelentkezés feltétele a minimum 5 éves szakmai gyakorlat.
Gaál József kamarai elnök köszöntőjében kiemelte: vármegyénk az ország egyik leggyorsabban fejlődő régiója, egyúttal a szakképzésnek, a duális képzésnek is zászlóshajója Magyarországon. Ebben a fejlődésben játszanak kulcsszerepet a most avatott mesterek is, akikre fontos felelősség hárul tudásuk továbbadásában. Erre immár hivatalos felhatalmazásuk is van, hiszen a mesterlevél birtokában fogadhatnak tanulókat a duális képzés keretében.
Gaál József a frissen avatott mesterek figyelmébe ajánlotta a Neumann János Egyetem képzéseit, ahol tovább mélyíthetik szaktudásukat. Végül gratulált az új mestereknek, és sok sikert kívánt nekik munkájukban.
A mesteravató eseményen ünnepi keretek között adták át a kamara több díját, elismerését is. A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöki érmét adományozta Pivon Józsefnek a vármegyében kifejtett eredményes tevékenységéért, magas szakmai színvonalú munkájáért. Az ipartestület, a Kézműves Kamara vezető tisztségviselőjeként, majd a kamara kézműipari tagozatának alelnökeként a kisiparos vállalkozók mindennapjainak megkönnyítésével, szakmai fejlődésük oktatásokon és képzéseken keresztül történő biztosításával, kiváló diplomáciai érzékével és fellépésével, együttműködő magatartásával Pivon József beírta magát a magyar kamara történetébe.
A térség gazdasági fejlődésében betöltött kimagasló szakmai tevékenységéért, valamint a tanulók képzésében és nevelésében betöltött példamutató szerepéért a vármegyei kamara aranykoszorús mesterré nyilvánította Józsa László villanyszerelőt.
Szakmai munkájának elismeréseként ugyancsak aranykoszorús mester címet adományoztak Vargáné Balla Mária szakácsmesternek.
Köszöntötték azokat a mestervizsgabizottsági elnököket is, akik egy vagy több évtizeden át képviselték szakmájukat tisztelettel, alázattal és szakmaisággal. Az elismerés és köszönet jeléül a mestervizsgáztatás területén nyújtott kiemelkedő és áldozatos munkájukért a vármegyei kamara emlékdíjban részesítette őket.
Volt mestervizsgabizottsági elnökök:
Az újonnan avatott mesterek ünnepi fogadalomtétele után nevükben Tabi Tünde kozmetikus mester mondott beszédet, majd Tasi László, a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara kézműipari alelnöke mondott zárszót.
Tasi László felidézte, hogy az Ifjúsági Otthon egykor Kecskemét iparos otthona volt, amelyet a város mesterei építettek a múlt század elején, így méltó helyszínt adott az ünnepi mesteravatásnak.
Az esemény pezsgős koccintással és csoportképek készítésével zárult.