Nemezelj, ne háborúzz! - Összefogtak a világ nemezelői

2024. 06. 28., 17:41
54 országból több mint 700 előnemez érkezett Nitschmann Corinna nemezművész és Póth Péter személyiségfejlesztő önismereti tréner felhívására. A sok kis darab végül egy 1,8×5,5 méteres nemezzé állt össze. A nemzetközi összefogás az orosz-ukrán háború kitörésére reflektál. Az alkotók 2,5 millió forintot adtak össze, melyet a Vöröskeresztnek adományoztak az orosz-ukrán háború elszenvedőinek megsegítésére. A békenemezt a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelyben állították ki.
Fotó: Molnár H. Boglárka
A galéria 24 képet tartalmaz

Vastag madzaggal erősítettek oda egy 1,8×5,5 méteres nemezt a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely belső korlátjára. 4 kontinensről, 54 országból több mint 700 előnemez érkezett Nitschmann Corinna nemezművész és Póth Péter személyiségfejlesztő önismereti tréner felhívására.

- A békenemez azt üzeni, hogy úgy az emberek, ahogyan a nemezben a gyapjúszálak, össze tudnak kapcsolódni egymással. És, ha ez a kapcsolat megvan, és ez a kapcsolat egy élő valami, akkor tulajdonképpen eljuthatunk a békeállapotáig, hogy megismerjük egymást, tudunk kapcsolódni egymáshoz és így békésebb lesz a világ
— nyilatkozta a Kecskeméti Médiacentrumnak Póth Péter, személyiségfejlesztő önismereti tréner.

Péter és Corinna 2000 embert kérdezett meg arról, hogy milyen színű a béke. A kék és a zöld színt mondták a legtöbben, egy ábranélküli akvarell jellegű nemezt képzeltek el a szervezők. A feladat az volt, hogy az eredménynek megfelelően kék vagy zöld színben készítsenek tenyérnyi előnemezeket.

- Érkeztek ábrás elemek is, de azok szerencsére most egy játékosságot adnak az egésznek, mert lehet jó sokáig állni előtt és nézni, hogy ott egy galamb, ott meg van egy rozmaring szál, amit egyébként Provance-ból küldött az egyik résztvevő. Van rajta kagyló is, amit a tengerpartról küldött egy résztvevő az USA-ból
— mondta Nitschmann Corinna, nemezes iparművész.

Tetszőleges részvételi díjjal lehetett hozzájárulni a programhoz és a befolyt 2,5 millió forint adománnyal a Vöröskereszt Ukrajna-projektjét támogatták. A beérkezett 700-nál is több előnemezt a budapesti Hagyományok Háza nemezes műhelyében dolgozta egybe az önkéntes nemezes csapat. A békenemez az év végéig látható a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely körtermében, majd tovább folytatja vándorútját Magyarországon.