Scoregoal: elmaradt a bravúr, háromgólos vereség Berettyóújfaluban

KÖZLEMÉNY
2024. 01. 23., 10:16
2-0-ról állt fel a Kecskemét, és vezetett is, ám a végén az MVFC örülhetett a sikernek.

Az MVFC Berettyóújfalu kezdett élesebben, és Krajcsit alaposan próbára is tették. A 2. percben szabadrúgáshoz jutott jó helyről a házigazda, és a rutinos válogatott Rábl nagy gólt akasztott a kecskeméti kapuba, 1-0. Rendezte sorait a kezdeti megilletődöttség után az SG Kecskemét Futsal alakulata, és kisebb-nagyobb helyzetekig sikerült eljutniuk. Rögzített szituáció után tovább tudta növelni előnyét az Berettyó. Ezúttal Nagy Imre zörgette meg a hálót, 2-0. Riadót fújtak a hírös városiak, és Biró került ígéretes lehetőség elé, ám a szépítés elmaradt. Átvette az irányítást a Kecskemét, míg a hazai csapat a kontrákra épített a vezetés tudatában. Pál kísérelt meg egy távolit, az MVFC kapusa azonban védeni tudott, majd Kajtár tévesztett célt nem sokkal később. Megtört a jég a 16. percben. Fekete bombázta be a labdát egy szabadrúgás-variációból, 2-1. Felpörögtek az események a félidőhöz közeledve, és a felfokozott tempót a kék oroszlánok bírták jobban idegekkel, és Tomic révén egyenlítettek 2-2.

Nagy elánnal vetette bele magát a folytatásba a Kecskemét, és Biró révén megszerezték gyorsan a vezetést, 2-3. A 25. perc tájékán létszámfölényes taktikára váltott az MVFC, ám ezt nem tudták gólra váltani. Jött aztán a fordulat, és kétszer is be tudták venni gyorsan Krajcsi kapuját. Nagy Imre volt kétszer eredményes, 4-3. Nagy erőket mozgósított a hírös városi alakulat, ám a kapufa kisegítette a Berettyóújfalut. Tovább növelte a 35. percben előnyét a házigazda, Henrique volt a befejező, 5-3. Mindent egy lapra feltéve ment előre a Kecskemét, ám a következő gólt ismét a mai napon remekül célzó Nagy Imre lőtte, kialakítva a 6-3-as végeredményt.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Egy igazi hullámvasút volt a mai meccs. 2-0-nál a Berettyónak volt esélye, hogy talán eldöntse a meccset, majd aztán nekünk volt 3-2-nél ugyanez a helyzet. Nem tudtunk élni a lehetőséggel, és egy ilyen remek ellenfél ellen ez megbosszulta magát. Gratulálok az MVFC-nek. Nincs sok időnk a következő meccsig, a héten még Pécsre utazunk, ahol szeretnénk gyarapítani pontjaink számát, hogy minél előrébb végezzünk a felsőházi megmérettetéseket megelőzően.

MVFC Berettyóújfalu – SG Kecskemét Futsal 6-3 (2-2)