Szétrúgta egy dühös utas a buszsofőr vezetőfülkéjét a KeKo járatán

2025. 06. 04., 18:30
Június 2-án délben megdöbbentő jelenetnek lehetett tanúja a KeKo Hetényegyházából induló buszjáratának utazóközönsége. Az egyik utas a buszsofőr vezetőtér fülkéjét totálkárosra rúgta szét, miután szerinte a sofőrnek fel kellett volna vennie egy út mellett integető nőt. Tettét nem vállalva a helyszínről elmenekült. A rendőrség vizsgálatot folytat, az elkövető tette hivatalos személy elleni cselekménynek minősül. A kár többszázezer forint.
Photo by form PxHere

Eddig példátlan erőszakos cselekedetet követett el egy utas az INTER TAN-KER Zrt. buszsofőre ellen a Kecskeméti Közlekedési Központ egyik járatán hétfő délben. Az egyik utas a buszsofőr vezetőtér fülkéjét totálkárosra rúgta szét, majd elmenekült a helyszínről. Az eset miatt a rendőrség vizsgálatot indított. A KeKo ügyvezetőjét, Hári Ernőt kérdeztük arról mi történt, hogyan előzhetők meg hasonló esetek.

Az írásban és telefonos beérkezett észrevételeket mindig részletesen kivizsgálják, értékelik és ha szükséges, a munkatársak oktatási tematikájába beépítik azt, adta tájékoztatásul az ügyvezető igazgató. A kecskeméti közösségi közlekedést naponta 40-60 ezer ember veszi igénybe, eddig nem volt jellemző az utazóközönség részéről kirívó rendbontás. A tapasztalat azonban az, hogy az utóbbi időben a türelmetlenség miatt több indokolatlan konfliktushelyzet teremtődik az autóbuszok fedélzetén.

– Azt kérem mindenkitől, hogy legyen egy kicsit nyugodtabb, egy kicsit higgadtabb. Lehet, hogy most az időjárás is megváltozott és ránk köszöntött a 15 fok után a 35 fok meleg, biztos sokan ezt is nehezen viselik, de ez a konkrét eset már odáig fajult, hogy vezetés közben szinte fizikai erőszakot alkalmazott egy utas az egyik buszvezető kollegánkkal szemben
— mondta el Hári Ernő.

A KeKo ügyvezetője elmondta, hogy a jelenleg hatályban lévő jogszabályi környezet alapján az autóbuszvezetők és az ellenőrzést végző munkatársak hatósági személynek minősülnek, így hivatalos személy elleni cselekménynek minősül az irányukba történő erőszakos cselekmény. Hári Ernő azt is elmondta, hasonló esetben az utasoknak a buszvezető felé kell jelezniük a veszélyhelyzetet. Legrosszabb esetben hívni kell akkor a 112-t és segítséget kell kérni - javasolja Hári Ernő, bízva abban, hogy a hétfői kirívó esetre nem lesz újabb példa.