Török-magyar üzleti találkozó Kecskeméten
Török-magyar üzleti találkozót szervezett ma (csütörtök) a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara. Az esemény azon programsorozat része volt, amely szervezésével a helyi kamara hozzájárul, hogy a térség vállalkozói építhessék külpiaci kapcsolatrendszerüket.
A delegáció a Kocaeli Kereskedelmi Kamara szervezésében utazott Magyarországra, miután a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara tavalyi törökországi látogatása nagyon eredményesen zárult.
Nurcan Babalik, a Török Árutőzsdék és Kamarák Szövetsége Női Vállalkozói Tanácsának elnöke előadásában bemutatta a Kocaeli tartomány gazdasági és ipari jellemzőit.
Nurcan Babalik-tól azt is megtudhatták az érdeklődők, hogy az általa elnökölt Női Vállalkozói Tanácsnak mi a fő célja és ezeket hogyan érik el. Előadásában elárulta, hogy nagy hangsúlyt helyeznek a női vállalkozók láthatóságának növelésére, szakmai találkozók és szemináriumok szervezésével az önfejlesztésre is lehetőséget adnak, valamint olyan fontos társadalmi témákban is szerveznek programokat, mint a nők elleni erőszak és a női jogok helyzete. Projektjeikkel segítik a női jelenlét növelését az iparban nyugdíjazott mérnökök, vagy éppen frissen iskolázott munkaerő bevonásával. A Van munkám – van reményem programjuk a hátrányos helyzetű nők elhelyezkedését segíti.
A női vállalkozók és munkavállalók pénzügyi sorsát szívén viselő Csatos Erika, az Álomjövő Tanácsadó Iroda alapító-tulajdonosa, mint a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara női tagozatának vezetője is előadott, aki cégével 25 éve segíti az üzletasszonyokat és magánszemélyeket pénzügyi kérdésekben.
Törökország nemcsak európai, de globális szinten is meghatározó a gazdasági és kereskedelmi folyamatokban, így a török üzleti kapcsolatok kiépítése nagy potenciállal rendelkezik a magyar vállalkozások számára.
Az előadásokat követően került sor a személyes üzleti találkozókra, ahol bemutatkozhattak egymásnak a magyar és török vállalkozók, illetve cégek képviselői.