Túl az első edzőmeccsen a KTE

2024. 06. 29., 14:27
Lejátszotta első edzőmeccsét a KTE, szombaton a Tiszakécskei LC vendége volt a csapat. A találkozó végül egy-egy gólt hozott, vasárnap már indulnak is ezek után a szlovéniai edzőtáborba.

Szabó István már a mérkőzés előtt elmondta, ezúttal a 45 perces terhelésen lesz a hangsúly, ugyanis két hete napi két edzéssel készülnek a rajtra. Vezetőedzőnk vegyes csapatokat alakított ki, ezúttal Nagy, Helmich, Derekas, Fadgyas és Varga kimaradt, míg bekerült a keretbe az NB III-ból Molnár Márk.

A korai kezdés ellenére sem úszta meg a nagy meleget egyik csapat sem, ennek megfelelően kevesebb lehetőség adódott. Az 5. percben ugyan Lukács jól ugrott ki, de ziccerben még éppen be tudta érni védője és szerelte a lövés pillanatában. Mezőnyben zajlott ezután a játék, a 22. percben Meszhi életerős átlövése pattant fölé egy védőről. A 31. percben a hazaiak előtt is adódott egy nagy sansz, egy beadás után Cipf fejelt, Kersák azonban bravúrral hárított. A 36. percben a bátran futballozó Vattay tette be a védők mögé belépő Májer elé a labdát, ám az éles szögből leadott lövésre leért a kapus. Ezt az összjátékot később ismét szépen valósították meg, Májer ekkor be is talált, de les miatt nem adták meg a gólt. Az utolsó mozzanat egy hazai szöglet volt az első félidőben, amit Takács a jobb alsóba csúsztatott középről, így előnnyel mehetett a szünetre a Tiszakécske (1-0).

A pihenőt alatt jöttek a teljes sorcserék, és a második félidő gyors góllal is kezdődhetett volna, ám Pálinkás találatánál is emelkedett a zászló. A hazaiak leginkább kontrákból tudtak fordulás után eljutni a kapunkig. melyet először védhetett a 2006-os születésű Pálfi Kristóf. A 67. percben jött is az egyenlítés, Kovács szögletét Belényesi fejelte vissza, Szabó pedig szabadon bólinthatott közelről a hálóba (1-1). Rögtön a gól után Nikitscher próbálkozott távolról, kevéssel lőtt mellé. A hajrában már fáradtságból is fakadóan hiányzott a pontosság mindkét csapat játékából, így újabb gól nem született.

A munka nem áll meg, vasárnap elindul a szlovéniai edzőtáborba csapatunk, ahol hétfőn és kedden is két-két edzés következik, majd szerdán az ukrán Rukh Lviv ellen jön edzőmeccs legközelebb.

Szabó István, a KTE vezetőedzője: – Ahogy azt mondtam is, a legfontosabb az volt, hogy az időszaknak megfelelő terhelést kapjanak a játékosok, ami jelenleg 45 perc volt. Vegyesen is álltunk fel, ilyenkor különösebben nehéz is taktikáról beszélni, mert a lábak nagyon nehezek, lassúbb a gondolkodás és a cselekvés is. Ennek ellenére dicséret illeti a srácokat, mert a hiba lehetősége egyébként is benne van a játékban, de ilyen kemény két hét után türelmesebbnek is kell lennünk velük. Nem véletlen választottunk alacsonyabb osztályban szereplő ellenfelet, mely egyébként jó erőkből áll. Mindig szeretnénk nyerni, de most nem az eredmény volt az első, el kell fogadni, hogy most egy nehéz terheléssel járó periódusban járunk. Vasárnap utazunk, hétfőn folytatódik a munka, bízom benne, hogy továbbra sem lesz sérültünk, mert ott is két kemény meccs vár ránk. A harmadik hét következik, mi majd a negyediktől kezdünk el visszavenni az edzésszámból és a terhelésből, akkor már jobban tudunk beszélni taktikai elemekről is.

Tiszakécskei LC – Kecskeméti TE 1-1 (1-0)

Felkészülési mérkőzés

KTE (1. félidő): Kersák – Májer, Papp M. (Molnár M.), Polyák K., Leoni, Kotula – Zsótér, Vattay, Meszhi – Lukács, Kovács K.

KTE (2. félidő): Pálfi – Szűcs K., Szabó A., Belényesi, Katona, Zeke – Vágó, Nikitscher, Banó-Szabó – Kovács B., Pálinkás.

Gól: Takács (45.) ill. Szabó A. (67.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu