Vereséggel zárta az alapszakaszt a KNKSE

2024. 03. 10., 07:07
Az alapszakasz utolsó fordulójában Inárcsra látogatott a KNKSE a női kézilabda NB II G-csoportjában. A találkozót jól kezdte, de rosszul folytatta, így kikapott a Kecskemét (37-30).

A meccs előtt biztos volt, hogy a kecskemétiek a felsőházban folytathatják a bajnokságot, ám ugyanez volt a helyzet a soros ellenféllel, az Inárcs-Örkénnyel is. Az egymás ellen megszerzett pontokat viszik magukkal a csapatok a rájátszásba, így kulcsfontosságú összecsapás volt a szombat esti.

A Kecskemét kezdte jobban a találkozót, Vuletity góljára még válaszolt a hazaiaktól Forgács, de Kollár két találatával rögtön ellépett Bíró-Kisjuhász Petra együttese. Kollár ezután a harmadik gólját is meglőtte. Szarvas és Bakacsi vezérletével azonban gyorsan egyenlített az Inárcs-Örkény. Ezután sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok a gólszerzéssel. A 10. percben Forgács újabb találatával először a meccsen a hazaiak vezettek, de Jámbor-Herceg egymás után szerzett három gólja ezt a helyzetet gyorsan megváltoztatta, a félidő felénél 7-9 volt az állás. A 19. minutumban hárommal vezetett a Kecskemét, azonban az inárcsiak egy 3-0-s rohammal gyorsan egyenlítettek, majd a 24. percben Szarvas ismét eredményes volt, ekkor már a házigazda állt jobban. A játékrészt záró öt percet sokkal jobban zárta az Inárcs, amely a szünetben 18-15-re vezetett.

A második felvonás ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, inárcsi gólokkal. Szarvas egymás után háromszor is betalált, amely megalapozta a hazaiak menetelését. A hírös városiaknál Árvai és Kollár ért el gólt, de hátrányából nem tudott faragni a KNKSE. A 40. és a 45. perc között 4-0-s futást produkáltak az inárcsiak, és már 26-20-ra vezettek. Nagy Enikő és Palotás góljaival még próbálkozott a felzárkózással a kecskeméti alakulat, azonban az Inárcs-Örkény kézben tartotta a meccset. A 49. percben továbbra is hat gólt volt a differencia, amely a végjátékban sem változott jelentősen. A végeredmény 37-30 lett a hazaiak javára. Ugyan a KNKSE a felsőházban folytatja, de ez a vereség még sokba kerülhet.

Bíró-Kisjuhász Petra vezetőedző: A mai napon rengeteg technikai hibával játszottunk, emellett gyenge volt a visszarendeződésünk. Rengeteg kihagyott ziccer okozta a vesztünket. Nem is jöhetne jobbkor a pihenő, újra meg kell találnunk egymással a összhangot és a keménységet, ami főleg a védekezésünkre volt jellemző.

Inárcs-Örkény KCE – Kecskeméti NKSE 37-30 (18-15)

Női kézilabda NB II. G-csoport, 14. forduló

2024. március 09. szombat
Inárcsi Kézilabdacsarnok
Vezeti: Koronczai, Kovács K.

A KNKSE gólszerzői: Jámbor-Herceg 11, Kollár 4, Megyesi 3, Vuletity 3, Palotás 2 (2), Nagy E. 2, Varga 2, Kovács E. 1, Árvai 1, Czár 1.
Kiállítások: 6 perc, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2