Ziegler Németh Ferenc alkotásai az iparkamarában

2023. 04. 12., 20:48
A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kecskeméti székházának emeleti kiállítóterében láthatók Ziegler Németh Ferenc festőművész alkotásai. A tárlat május 5-ig látogatható munkaidőben, hétfőtől péntekig 8 óra és 16 óra között.

Ziegler Németh Ferenc festőművész életrajza (Izsák, 1971-)

Tanulmányok:

Kecskeméti Képzőművészeti Szabadiskola, SZÁMALK- Szalézi Szakgimnázium/ Képző- és iparművészeti munkatárs/Festő,

Hazai és nemzetközi alkotótáborok

Művészeti szervező munka:

1999. Izsáki Nyári Alkotótábor egyik alapító tagja.

2011. Őszi Izsáki Alkotótábor alapítója, vezetője. 2021 őszén ünnepelhettük a táborunk X. jubileumát, mely alkalomra katalógus is készült.

Szervezeti, egyesületi tagság: Tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületnek (MAOE), a Műhely Művészeti Egyesületnek, a Kecskeméti Képzőművészek Közösségének (KKK) és a Kunszentmártoni Képzőművészek Közösségének.

Kiállítások: Több mint 100 egyéni, számtalan csoportos hazai és nemzetközi kiállítás. 2022.09.23-án nyílt a „25 éves jubileumi kiállításom” Izsákon, mely a 115. egyéni bemutatkozásom volt.

Néhány az elmúlt egyéni tárlataim közül: Izsák (Táncsics Mihály Művelődési Ház), Krakkó (Magyarország Krakkói Főkonzulátusa), Budapest (Magyar Kultúra Háza), Budapest (Nemzeti Táncszínház), Budapest (Erkel Színház), Budapest (Hotel Gellért), Budapest (Játékszín), Budapest (Flamenco Hotel), Budapest (Hotel Stadion), Kecskemét (Forrás Galéria), Kecskemét (Művészkávézó), Kecskemét (Tisztiklub), Hévíz (Hévízi Múzeum), Cegléd (Toldy Ferenc Kórház), Dabas (Dr. Halász Géza Rendelőintézet), Kiskunfélegyháza (Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ), Nagykanizsa (Hevesi Sándor Általános Iskola), Kerekegyháza (Katona József Művelődési Ház)

Díjak:

2010. „Jövőbarát Energia” pályázat 3. díj

2014. Izsák Város Művészetéért emlékplakett 

2014. Bács-Kiskun megyei Prima díj jelölés

– Vallom, hogy „… maga a természet is egy intelligens alkotóról árulkodik…” Próbálom megragadni azt, amikor a tájra, az épületre, a tárgyakra vetülő fény átlényegül egy érzésbe, gondolatba. Arra törekszem, hogy versenyre keljek a látvány okozta élménnyel, hangulattal. Az alkotás nyújtotta öröm, az állandó fejlődés és nem utolsó sorban a megújulás lehetősége vonz a festészetben. Mindig nyitott szemmel járok, és rácsodálkozom a világ mindennapi szépségeire. A technikai tudás mellett legalább olyan fontosnak tartom ezt a szemléletmódot, ezért a tanítványaimnak is igyekszem hangsúlyozni ezen dolgok jelentőségét. A kezdeti időszaktól főleg olajfestékkel dolgoztam, valamint jó néhány éve megszerettem a porpasztellt, pár évig mással nem is dolgoztam, hogy minél inkább megismerjem a technika adta lehetőségeket. Napjainkban ismét elővettem az olajat is, de ezek mellett néha jól esik kicsit szenezni, akvarellezni, vagy éppen akrillal festeni.
— vallja a művész.

Az utóbbi években a tájképek, csendéletek és városképek mellett egyre többet foglalkozik a portréábrázolással is. 2018-tól rendszeresen tart festészeti kurzusokat (pl.: Balatonfenyves, Fülöpháza, Kisrécse - Kendlimajor Művészeti Szabadiskola-Workshop), de ezen kívül szakkörök, vagy egyéb képzőművészeti foglalkozás keretein belül is igyekszik segíteni az erre fogékony érdeklődőket. Egyre több tanítványával sikerült megkedveltetnie a fent említett technikák valamelyikét. Igyekszik kísérletezni, megújulni, és persze minél többet kihozni magából és a festészet által nyújtott lehetőségekből.